Günün Tarihi:4 Ağustos 2020

Sakarya’nın adı yok!


SATSO yerli otomotiv sanayinin Sakarya’da kurulması için dosyalar hazırlıyor. Ancak, olayın muhatapları Sakarya’dan söz etmiyor.

TOBB

Otomotiv sanayinin nerede kurulacağı konusunda ön karar merci TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Bilim Sanayi ve Teknoloji   Bakanı Faruk Özlü. Hisarcıklıoğlu geçtiğimiz hafta Zonguldak’ta yaptığı açıklamada yerli otomotiv sanayinin kurulması için aday olan iller arasında Sakarya’dan söz etmedi.

Bakan

Bakan Özlü, yine geçtiğimiz hafta Zonguldak’ta yaptığı konuşmada Türkiye’de ilan edilen beş sanayi bölgesinden birinin Zonguldak-Filyos olduğunu açıkladı ve şöyle konuştu, “Filyos Endüstri Bölgesi, özellikle lojistik imkanları açısından büyük bir değer taşıyor. Burada büyük ölçekli üretim yapan, ciddi yatırımların olmasını istiyoruz.”

Gündemlerinde yok

Görülüyor ki, Sakarya’nın yerli otomotiv sanayinin üretim merkezi olması, ne TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun, ne de Bakan Özlü’nün gündeminde yok. Ya da kendilerinde böyle bir algı yaratılamamış.

Umut Cumhurbaşkanı’nda

Bu açıdan umut yerli  otomotiv sanayinin nerede kurulacağının son karar noktası olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da.  

17 Ağustos 2017 , Perşembe Bu haber toplam 1180 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU