Günün Tarihi:25 Ocak 2021

Çiftçilere ziyaret


Taraklı İlçe Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik personelleri tarafından ‘Çiftçi Ziyaretleri’ kapsamında, Mahdumlar Mahallesi’nde enginar üretimi yapan çiftçilerden Mesut Kara ve Sadi Doğan ziyaret edildi.

Yerinde ve zamanında

Taraklı İlçe Gıda Tarım Ve Hayvancılık ilçe Müdürü Mehmet Ali Altun yaptığı açıklamada; Enginar bölgemizde eski yıllardan beri yetiştirilmekte olup, ilçe üretim alanı sırasına göre toplamda 1231 da ile 9’ncu sırada yer alsa da kâr marjına baktığımızda üst sıralarda yer almaktadır. Enginar üretimde Bayrampaşa, Taraklı ve Hibrit çeşitleri kullanılmakta bölgeye has aroma-tad içerikleriyle ön plana çıkmaktadır. Çiftçilerimizle birlikte enginar üretimimizi arttırmaya yönelik çalışmalar yapmaktayız. Çiftçi ziyaretleri ve üretim kontrolü çalışmalarımızda çiftçimizin ekim-dikimden hasat vaktine kadar olan süreç boyunca sürekli iletişim halinde olunduğunu, bu şekilde çiftçilerimizin sorunlarına yerinde ve zamanında çözümler üretildiğini söyledi.

21 Ağustos 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 893 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU