Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

Macera’da renkli kapanış


Büyükşehir Belediyesi Macera Park Yaz Kursları düzenlenen kapanış programı ile sona erdi. Öğrenci ve velilerin katıldığı programda eğlenceli dakikalar yaşandı.

Alilerin katılımı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yaşarayarak Öğrenme Macera Parkı Yaz Kursları’nın kapanış programı gerçekleştirildi. Yaz Kursu öğrencileri ve ailelerinin katılımıyla gerçekleşen program eğlenceli dakikalara sahne oldu.

 

Türk Hava Kurumu

Macera Park öğrencilerinin Türk Hava Kurumu’nun desteği ile hazırladığı model uçak, tasarım, maket, resim ve fotoğraf sergilerinin açılışı yapıldı. Türk Hava Kurumu yetkilileri tarafından öğrencilere sertifika verildi.

 

Halat çekme yarışı

Benim Bahçem programı kapsamında yetiştirilen ürünler hasat edildi. İlerleyen dakikalarda okçu sınıfı öğrencilerinin yapmış olduğu atışlarla eğlence devam etti. Spor tırmanışı öğrencileri 15 metre yüksekliğe tırmanarak Türk Bayrağı dalgalandırdı. Program öğrencilerin ve velilerin halat çekme yarışı ile son buldu.

 

Eskiye oranla

Yaz Kursu kapanış programında konuşan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Çocuğun en temel haklarından birisi gelişme hakkıdır. Çocukların zihin dünyası sosyal dünyalarına göre şekillenir. Düşünce dünyası gelişen çocuk, kendisinin ve dünyanın farkına varır. Günümüz dünyasında çocuklarımız, eskiye oranla sosyal gelişime daha fazla ihtiyaç duymaktadır.

 

Hayata hazırlamak

Başkan Yüce, “Bizler mutlu ve kendine güvenen bireyler yetiştirmek istiyoruz. Çocukları sadece temel derslere değil, hayata hazırlamak gerektiğine inanıyoruz. Hayata iyi hazırlanan ve mutlu olan çocuk, öğrenmesi gereken şeyleri en iyi şekilde öğrenir” diye konuştu.

 

Sosyal gelişim

Yüce, “Çocuklarımıza, öncelikle temel bir vizyon kazandırmaya çalışıyoruz. Amaçları ve idealleri olmalı. Her şeyi yaparak, yaşayarak, deneyimleyerek öğrenmeliler. Bu yönüyle Yaşayarak Öğrenme Macera Park’ı çocuklarımızın sosyal gelişimine katkı sağlayarak, kendini gerçekleştirme sürecinde önemli rol üstlenmektedir” dedi.  

 

9 farklı branş

Yüce, “Tüm fiziksel şartları kullanım amacına uygun olarak tasarlanan Yaşayarak Öğrenme Macera Park’ında mevsimsel şartlara uygun olarak güz, bahar ve yaz dönemlerinde öğrencilerin motivasyonlarını arttırıcı 9 farklı branşta eğitimler sunmaktayız. 3. yılına girmekte olan parkımızda her yıl bin 300 öğrencimiz kurslarımıza katılırken, 20 bin kişi de macera parkurlarımızdan yararlanmaktadır” ifadelerini kullandı. 

22 Ağustos 2017 , Salı Bu haber toplam 948 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU