Günün Tarihi:25 Haziran 2022

Gençler Sakarya’ya hayran kaldı


Mestanlılı gençlerin ilimizdeki sosyo-kültürel faaliyetleri tüm hızıyla devam ediyor. Kültür Fidanlarımız, Ata Yadigârı Topraklarda” projesiile Sakarya’ya gelen gençler Sakarya’yı çok sevdi.

Toplantı

Proje kapsamında Bulgaristan’ın Mestanlı Kasabasındaki 18 genç, Adapazarı Gençlik Merkezi’nde, Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel tanışma toplantısının ardından ilimizdeki gençlerle birlikte spor, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyorlar.  Bulgaristan Mestanlı Kasabasından gelen gençler , proje kapsamında ilimizde önce Acarlar Longozu Kuş yemi etkinliği, sahil temizliği, şehit aile ve kabristanlık ziyareti, Serdivan Gençlik Merkezinde ortak kültürler ve değerler atölye çalışmaları ve sunumlar, İl Müftülüğü’nü ziyaret ettiler.

Ziyaret

Gençler daha sonra Justinyan (Beşköprü) gezisi, Sapanca Göl kenarı gezisi, deprem müzesi, Bayraktepe’de şehir seyri ve şehitlik ziyareti, Melek Nişancı Huzurevi ziyareti, valilik makamı ziyareti, Macera Park etkinliği, Yenikent Türbe ziyareti, sokak hayvanları barınağı ziyareti, Göynük Akşemseddin manevi şahsiyet ziyareti, Yusuf Bey Camii, Yunus Paşa Camii’ni ziyaret edecekler.

Sosyo- kültürel

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel; Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığıyla ortaklaşa düzenlenen “Kültür Fidanlarımız, Ata Yadigârı Topraklarda” projesine katılan Mestanlı kasabasındaki gençleri, ilimizde ağırlamaktan dolayı mutluyuz. Mestanlılı gençleri, 26 Ağustos 2017 cumartesi günü ilimizden ayrılacaklar. Bulgaristanlı gençler, Adapazarı Gençlik Merkezi’ne gelerek proje kapsamında görevli olan ilimiz gençleri ile birlikte, çeşitli sportif, sosyal ve kültürel etkinliklere katılacak “ şeklinde konuştu.

23 Ağustos 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 882 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU