Günün Tarihi:26 Ekim 2021

Baro’ya taze kan


Sakarya Barosu Stajyer Avukatlarından İbrahim Adıyaman, Adem Kobyaoğlu ve Ömer Erol ruhsatnamelerini alarak avukatlık mesleğine başladılar.

Baro konferans salonunda gerçekleştirilen ruhsat törenine Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan, Yönetim Kurulu Üyeleri, avukatlar, RATED Başkanı Remzi Adıyaman, eşi ve avukatların aileleri katıldı. 

Biz tüccar değiliz

Törende yaptığı konuşmasında Başkan Kazan öncelikle avukat ailelerini tebrik ederek genç hukukçulara yol gösterici tavsiyelerde bulundu. Avukatlık besleğine başlayarak hayatlarında yepyeni bir sayfa açacak olan genç meslektaşlarına seslenen Başkan Kazan:  “Avukatlık para kazanılmak için yapılan bir meslek değildir. Bizler esnaf veya tüccar değiliz. Her şeyden önce hukukun üstünlüğünü benimsemiş, adalet kavramını hayatın merkezine almış bir mesleğin mensuplarıyız.  Savunduğu bu değerler ile ülkemizin huzurunu, barışını amaç edinmiş ve bu uğurda verdiği mücadele ile Cumhuriyetimizin teminatı olmuş kişileriz. İşte bu yüzdendir ki cübbemizi çıkardığımız zamanlarda dahi savunmaya devam ettiğimiz değerler ile her şartta hayatımızın her alanında avukatız biz” dedi. 

24 Ağustos 2017 , Perşembe Bu haber toplam 912 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU