Günün Tarihi:23 Haziran 2021

Toyoto’da afet eğitimi


Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü eğitim alanlarında; Toyota Boshoku Arama Kurtarma ekibinden oluşan 14 kişilik ekibe 'Doğal Afetlerde Hafif Arama Kurtarma Eğitimi' verildi.

Uygulama

Eğitimde; İnsarag Standartları kapsamında enkaz alanında fiziki arama, güvenli yol oluşturma, eğitim alanında bulunan eğitim parkurlarının tamamlanması, enkaz alanında arama kurtarma cihaz ve makinaları kullanma teknikleri, ekibe olası bir afet sırasında olay bölgesine intikali, konuşlanması ve müdahale etme teknikleri, istasyon kurarak üst katlardan iniş tekniği ve kazazedeye müdahale teknikleri, uygulamalı olarak AFAD eğitmenleri tarafından ekibe aktarıldı.

Çalışma

Eğitimin sonunda tatbikat yapılarak, tatbikatta arama kurtarma ekibine 3 gün süre ile verilen teorik ve pratik eğitimlerin olay bölgesinde uygulanmaya konulması, ekip imkân ve kabiliyetlerinin artırılması, mevcut eksikliklerin giderilmesi hususunda yapmış oldukları çalışmalar izlenmiştir.

24 Ağustos 2017 , Perşembe Bu haber toplam 827 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU