Günün Tarihi:28 Ekim 2020

‘Sonuna kadar takipçisiyim’


İlimizde genç bir kızın işkenceye maruz kalmış kediye ait görüntüleri sosyal medyadan paylaşması üzerine açıklama yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Sonuna kadar takipçisi olacağım” dedi.

Yazılı açıklama

Valilik’ten olayla ilgili olarak şu yazılı açıklama yapıldı, “Bazı basın organlarında ve sosyal medyada işkenceye maruz kalmış bir kedinin yayımlanan fotoğraflı haberi ile ilgili İlimiz Valisi Sayın İrfan BALKANLIOĞLU’nun konu ile ilgili açıklaması şöyledir;

 

Haklı tepki topladı

“ Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada büyük işkenceye maruz kalmış bir kedinin fotoğrafı yayınlanmıştır. Kamuoyunda haklı olarak tepki toplayan bu paylaşım, vicdan sahibi her insan gibi bizleri de derinden üzmüştür. Yıllardır ailenin bir ferdi gibi baktığımız iki kedi ve bir köpeğimiz sayesinde bütün hayvanlara aşırı bir merhamet besleyen bir hayvansever olarak bu vahşi hareketi kesinlikle tasvip etmiyorum.”

Yaşama hakkı

“Hayvanların da en az bizler kadar yaşama hakkı olduğuna da inandığımdan bu olayın müsebbiplerine yasalar çerçevesinde adli ve idari yönden en ağır cezaların uygulanacağından şüphem yoktur. Kolluk kuvvetlerimizce gereken araştırmalar ve tespitler devam etmekte olup, Cumhuriyet Başsavcımız ile birlikte İl’in Valisi olarak ben de konunun sonuna kadar takipçisi olacağım. Halkımızdan bu konuda müsterih olmalarını istiyorum.” dedi. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

25 Ağustos 2017 , Cuma Bu haber toplam 641 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU