Günün Tarihi:17 Ocak 2022

Denetimler sürüyor


Sapanca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Denetim Ekipleri yaklaşan kurban bayramı nedeniyle faaliyet gösteren kurban satış ve kesim yerlerini tek tek bayrama kadar denetliyor.

Denetim sürecek

Bayram sabahına kadar denetimlerin süreceğini belirten Zabıta Müdürü Aydın Yıldız, “Yapacağımız denetimde kurban kesim yerlerinde uygun şartları yerine getirmeyenlere izin vermeyeceğiz. Kurban satışı yapılan pazaryerinde, çevre ve halk sağlığını korumak amacıyla denetimlerimiz gerçekleşti. Belediye olarak kurban satışının kontrolünü daha iyi sağlayabilmek amacıyla, kurban hayvanlarının tek merkezde satılması yönünde karar aldık ve bu karar doğrultusunda pazara gelen tüm hayvanların ve satıcılarını kayıt altına aldık” diye aktardı.

Ayrıntılı denetim

Sapancalıların, Kurban Bayramı’nı huzurlu ve sağlıklı bir şekilde geçirebilmeleri için ekipler, Sapanca genelinde kurban satışı yapan yeri tüm ayrıntılarıyla denetledi. Yapılan denetimlerde, satış yerlerinde bulunan kurbanlık hayvanların sağlık raporu, küpe ve pasaportlarını kontrol eden Zabıta Müdürlüğü Denetim Ekipleri, kurban hizmetlerinin uygulanmasına dair tebliği gereği kesim yerlerinde yapılması gereken düzenlemeler hakkında bilgi verdi. Zabıta Müdürü Aydın Yıldız, Kurban Bayramı sabahına kadar kurban satış ve kesim yerleri mercek altında tutacaklarını ifade etti.

Kurban atık noktaları

Yılmaz, vatandaşların Kurban Bayramı sürecince özenli ve temiz olmalarını vatandaşlardan istedi. Bunun için kilit noktaları aktaran Yılmaz, Kurban Bayramlarını, için bazı ek tedbirler aldıklarını, ayrıca çevreyi kirletmemek amacıyla kurban artıklarının Kırkpınar, Kurtköy ve kesim sahasında belirlenen kurban atığı kuyularına atılması konusunda halkımızın hassas olmaları konusunda önemle rica ettiler. 

25 Ağustos 2017 , Cuma Bu haber toplam 619 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU