Günün Tarihi:18 Eylül 2021

Aileler eğitiliyor


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sakarya İl Müdürlüğü bünyesindeki uzmanlarca yaz mevsim boyunca 6 bin 651 kişiye aile içi şiddet, iletişim ve çocuk gelişimi konusunda eğitimler veriliyor.

Devam ediyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde yürütülen Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında ilimiz genelinde, kamu kurum ve kuruluşlarına, öğrencilere, velilere ve vatandaşlara yönelik düzenlenen eğitimler devam etmektedir.

 

Tam 121 oturum

Aile Eğitim Programı eğiticileri kendi uzmanlık alanlarında (Aile İçi iletişim, İktisat, Sağlık, Hukuk, Medya) eğitimler verirken, halkın bilinçlenmesine katkı sağlıyor. Belirtilen alanlarda, farklı tarihler ve katılımcı gruplarına yönelik olarak AEP eğiticileri tarafından düzenlenen eğitim programlarında toplam 121 oturum ile toplam 6 bin 651 kişiye ulaşıldığı açıklandı.

 

Eğitim konuları

Düzenlenen AEP eğitimler içerisinde, “Okullarda devamsızlığın azaltılması, Çocuk yetiştirmede güncel konular, Etkili ebeveynlik ve istismardan korunma, Madde bağımlılığından korunma, Evlilik ve Aile Hayatı, Öfke kontrolü ve stresle başa çıkma,

Etkili zaman yönetimi, Erken evliliğin önlenmesi, TBM madde bağımlılığı uygulayıcı

eğitimi, Bilinçli medya kullanımı, Temel diksiyon, Engelli hakları, Etkili iletişim teknikleri, Aile içi iletişim.” yeralıyor.

26 Ağustos 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 719 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU