Günün Tarihi:22 Şubat 2020

100 hükümlü 50 okulu temizleyecek


Sakarya'da, yaklaşık 100 denetimli hükümlü, eğitim-öğretim mevsimi öncesinde kent genelindeki 50 okulun temizlik, bakım onarım ve boya işlerini yaptı.

Denetimle serbestlik

Sakarya Valiliği ile Cumhuriyet Başsavcılığı arasında yapılan "Kamu Yararına Çalışma Protokolü" çerçevesinde, Sakarya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğince, denetimli serbestlik kapsamında cezalarının son bölümünü 'iyi halli' olarak yerine getiren hükümlüler, kent merkezi ile ilçelerinde bulunan okulların temizlik, bakım onarım ve boya badana işlerini gerçekleştirerek, okulların 2017-2018 yeni eğitim-öğretim yılına hazır hale getirdi.

Kamu adına

Hükümlülerin aile yaşantısındaki bağlarını sürdürebilmesi ve Ceza İnfaz Kurumlarından tahliye olduktan sonra dış dünyaya uyum sağlayabilmeleri amacıyla hazırlanan protokol kapsamında okullarda çalışan hükümlüler, bu sayede kendilerinin kamu adına çalıştıklarını ve öğrencilerin yeni yılda daha iyi bir eğitim alabilmesi için gerekli ortamları hazırladıkları için kendilerini çok mutlu hissettiklerini dile getirdi.

Suç işlemesine

Sakarya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personellerince denetlenen çalışmaların, hükümlülerin toplumla bütünleşmelerinin sağlanmasının amaçlandığı ve bu uygulama ile bireylerin suç işlemesine neden olan davranışlarının azaltılarak, suç tekrarının önlenmesi ve toplumun korunmasının hedeflendiği kaydedildi. (AA)

26 Ağustos 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 684 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU