Günün Tarihi:25 Haziran 2022

Kahramanlar eğitimde


‘O Kahraman Benim’ projesi kapsamında ilk yardım eğitimleri gönüllülerin katılımı ile devam ediyor. Sabah ve öğlen programı kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü eğitmenleri tarafından verilen eğitimlere İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş da katıldı.

İlk yardım

Kaşkaş, “İlimizde ve ülkemizde yürüttüğümüz proje kapsamında afetlere karşı hazırlıklı, bilinçli ve dirençli bir toplum oluşturma yolunda başarılı bir şekilde sonuç almaya ve ilerlemeye devam ediyoruz. İl Sağlık Müdürlüğü, Büyükşehir Belediye İtfaiye Daire Başkanlığı ile yapılan protokoller çerçevesinde İlk Yardım ve Yangınlara Müdahale Eğitimleri, kurumumuz tarafından verilen Afet Bilinci, Arama Kurtarma Eğitimleri ile AFAD ailemize katılan tüm vatandaşlarımız artık afetlere karşı daha da hazır bireyler olarak önce kendilerine daha sonra çevresine ve bizlere destek oluyor. ‘O Kahraman Benim’ projesi kapsamında eğitimlere katlan AFAD Gönüllülerimize teşekkür ederiz. Vatandaşlarımızı aralıksız devam eden eğitimlere katılmayı davet ediyorum” dedi.

Uygulama

Gerçekleşen ilk yardım eğitimlerinde gönüllülere, genel ilk yardım bilgileri, hasta ve olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, kanamalarda ilk yardım, yaralanmalarda ilk yardım, bilinç bozukluklarında ilk yardım, kırık ve çıkıklarda ilk yardım, yanık ve donmalarda ilk yardım, zehirlenmelerde ilk yardım, ısırma ve sokmalarda ilk yardım ile hasta /yaralı taşıma teknikleri konularında programlar kapsamında Sağlık Müdürlüğü eğitmenlerinden önce teorik bilgiler ve daha sonra uygulamalı eğitimler alarak eğitim sona erdi.

26 Ağustos 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 875 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU