Günün Tarihi:13 Nisan 2021

Büyük zafer 30 Ağustos


AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, zafer haftasını ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.

Türk vatanı

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, “Tarihimizin dönüm noktalarında biri olan 26 Ağustos 1071’de Anadolu’nun kapıları Sultan Alparslan ve şanlı ordusu sayesinde Türklere açılmıştır.  Bu zaferden 851 yıl sonra, yine 26 Ağustos 1922'de başlayan ve 30 Ağustos 1922’de sona eren Büyük Taarruz sonucunda ulaşılan zafer ile Anadolu’nun ‘Türk Vatanı’ olduğu bir kez daha tescillenmiştir” dedi.

2023 hedefleri

Büyük Taarruzda milletimizin birlik beraberliğini, tüm Dünya’ya bir kez daha gösterdiğini ifade eden Ak, “2023 hedeflerimize kararlılıkla yürüdüğümüz bu günlerde Türk Milleti olarak bağımsızlığımıza vatanımıza bayrağımıza olan düşkünlüğümüzü 95 yıl önce Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiğimiz gibi, 15 Temmuz darbe girişiminde de tüm dünyaya gösterdik. Vatanımız üzerinde hain planlar yapanların, planlarını 95 yıl önce Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi 15 Temmuz darbe girişiminde de milletimizin feraseti sayesinde bozduk” ifadelerini kullandı.

‘Minnetle anıyoruz’

Ak konuşmasını şu ifadelerle sonlandırdı; “Atatürk’ün, ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ sözünden hareketle ülke olarak millet olarak her zaman mazlumların ihtiyaç sahiplerinin yanında olduk. Ülke olarak, Afrika’daki, Somali’deki, Asya’daki yardıma muhtaç olan herkese yardım elimizi uzattık.  Ülkemizin kuruluşu ve bugünlere gelmesinde halkımıza önderlik eden ecdadımız ile birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, dünya üzerinde yaşanan acıların sona ermesini temenni ederek, halkımızın ‘30 Ağustos Zafer Bayramını ve zafer haftasını kutluyorum.” 

28 Ağustos 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 767 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU