Günün Tarihi:21 Eylül 2021

İş dünyası karışık!


Sakarya’da Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) ile Ticaret Borsası’nda (STB) ekim ayı başında yapılacak olan meslek komitesi, meclis, yönetim ve başkanlık seçimlerine yönelik kulisler hız kazandı. Başkanlara rakip çıkması nedeniyle, seçimlerin çekişmeli geçme

SATSO’da birlik bozuldu

SATSO’da 2009 yılında birlikte girdikleri seçimde yılların başkanı Erol Öztürk’ü devre dışı bırakarak başkan seçilen Akgün Altuğ, milletvekili adaylığı için görevi devrettiği Mahmut Kösemusul’un karşısına bu kez rakip olarak çıkacak.

Başkan başkana karşı!

Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı 2011’de bıraktıktan sonra 2013 seçimlerinde Kösemusul’u destekleyen ve Meclis Başkanı olan Akgün Altuğ yeniden yönetim kurulu başkanı olmak için yola çıkınca Başkan Kösemusul’a rakip oldu. Önce yönetim kararı, sonrasında ise 2013’te seçimle başkan olan Kösemusul’da başkanlığı bırakmamak için aday olduğunu açıkladı ve çalışmaya başladı. Altuğ’un ise şu anda ABD’de olduğu ve dönüşte seçime yönelik kulislere hız vereceği öğrenildi. 

Borsa’da Mete kararsız!  

Sakarya Ticaret Borsası’nda sıklıkla yaşanan başkan değişiminin bu dönem olup olmayacağı ise Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete’nin vereceği karara bağlı. Başkan Mete aday olursa, karşısına rakip çıkacak isimlerde farklı olacak. 

 

Başkandan başkana geçebilir

2013 seçimlerinde birlikte hareket eden grupta Cevdet Mete Yönetim Kurulu, Recep Pulat ise Meclis başkanı olmuştu. Bu ikilinin başını çektiği grup Başkan Fikri Koç’u devre dışı bırakmıştı. Mete aday olmadığı takdirde Pulat’ın başkan adayı olması bekleniyor. Mete’nin ise seçime 15 gün kala kararını açıklayacağını yakın çevresine söylemesi Pulat’ın da adaylığını açıklamasını erteletiyor. Bu ikilinin dışında ise birkaç isim daha gündeme gelse de bu isimler pek ciddiye alınmıyor. 

28 Ağustos 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 794 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU