Günün Tarihi:4 Ağustos 2021

Toyota hedefini aştı


Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdürü ve CEO'su Kato, "Üretimimiz 2017'nin 8 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 167 artarak 192 bine yükseldi ve 2016'nın tamamındaki 155 bin rakamını şimdiden geçti." dedi.

Rekor kırdık

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdürü ve Üst Yöneticisi (CEO) Hiroshi Kato, üretim ve ihracatta 2017'nin 8 ayında geçen yılın tamamındaki seviyenin çok üzerine çıkıp rekor kırdıklarını belirterek, "Haftada 6 gün 3 vardiya çalışmamıza rağmen yüksek talebi karşılayabilmek için çok ciddi efor sarf ediyoruz." dedi.

 

155 bini geçti

Hiroshi Kato, şirketin bugüne kadar Türkiye'ye 1,7 milyar avro yatırım yaptığını söyledi. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye'nin üretiminin 2017'nin 8 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 167 artarak 192 bine yükseldiğini bildiren Kato, 2016'nın tamamındaki 155 binlik üretim rakamını şimdiden geçtiklerini kaydetti.

 

Araç sayısının

Kato, ihraç ettikleri araç sayısının ise söz konusu dönemde yüzde 225 yükselerek 153 bine çıktığına işaret etti ve geçen yılın tamamındaki 116 bin adetlik ihracat seviyesini de 2017'nin 8 ayında aştıklarını vurguladı.

 

2 katından fazla

Geçen yılın son çeyreğinde seri üretimine başladıkları Toyota C-HR’nin rüzgarıyla 2016’da toplamda 1,8 milyar dolar değerinde ihracata imza attıklarını anlatan Kato, 2017 için ise bu rakamın 2 katından daha fazla bir ihracat geliri öngördüklerini ifade etti.

 

Hedef 280 bin

Yıllık 150 bin olan üretim kapasitelerinin Toyota C-HR ile 280 bine çıktığına işaret eden Kato, bu özelliğiyle Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye'nin Avrupa'daki Toyota fabrikaları arasında "en yüksek üretim hacmi" ile öne çıktığını söyledi.

 

İhracat rakamı

Kato, 2017 yılı sonunda 280 bin adet üretim ve 231 bin ihracat hedeflediklerini belirterek, bu rakamların bugüne kadarki en yüksek üretim hacmine ve ihracat rakamına tekabül edeceğine dikkati çekti.

 

6 gün 3 vardiya

Verso, Corolla ve Toyota C-HR modellerini yüksek kalite standartlarında üreterek yaklaşık 100 ülkeye ihracat yoluyla gönderdiklerini aktaran Kato, "Mevcut pazarlarımız Avrupa, Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkelerinin yanısıra ABD, Kanada ve Tayvan gibi yeni pazarlara da ihracat gerçekleştiriyoruz. Haftada 6 gün 3 vardiya çalışmamıza rağmen, yüksek talebi karşılayabilmek için çok ciddi efor sarf ediyoruz." diye konuştu.

29 Ağustos 2017 , Salı Bu haber toplam 837 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU