Günün Tarihi:21 Ocak 2020

Haydi yetimleri giydirelim!


Kısa adı YÖÇEYDER olan Yetim ve Öksüz Çocuklar Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği; 20 yılı aşkın süredir Sakarya’da Yetim ve Öksüzlerin hamisi olarak vazife icra etmeye devam ediyor.

Okul ihtiyaçları

20 yılı aşkın süredir Sakarya’da Yetim ve Öksüzlerin hamisi olarak vazife icra etmeye devam eden Yetim ve Öksüz Çocuklar Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği; bu vazifeyi anlık yardımlarla değil 365 güne yayarak, yetimlerin gerek okul hayatlarında gerek sosyal hayatlarında var olmaya gayret ediyor.

Eğitim giderleri

Sadece yetimlerle değil anneleriyle de çeşitli eğitim gezi ve benzeri birçok etkinlik yapıyor. Yetim ailelerin en yoğun maddi yardım ihtiyaçları olduğu dönemler ise Ramazan ve Kurban Bayramları, okul açılma sezonları ile çocukların eğitim sağlık giderlerinden oluşmaktadır

392 öğrenci

İlköğretim ve lise için ayrı çalışmalar halinde talebelerin her türlü talebini değerlendirdiklerini ifade eden YÖÇEYDER Yönetim Kurulu Başkanı Ali Türkoğlu, “Şu anda hizmet ettiğimiz ailelerimizden ilk - orta - lise çağında 395 öğrencimiz var ve onlar bizlerden okul sezonu başlangıcındaki en yükü ağır okul kıyafetleri konusunda destek bekliyorlar” dedi.  

100 TL bağış

Türkoğlu, “Hayırseverler, bir çocuğun okul giyim bedeli olan 100 TL’yi bağışlayarak, bir yetimi de giydirebilirler. Derneğimiz, yetim talebelerin kıyafetlerini de yine Sakaryalı hayırseverlerle çözmek istiyor. Yetimlerin bu talebini, bu mübarek ay ve bayram hürmetine yerine getirmenizi arzuluyor, saygılarımızı sunuyoruz” dedi.

Hesap numaraları

Başkan Türkoğlu, “Derneğimize bu konuda yardımda bulunmak isteyen hayırseverlerimiz; Türkiye Finans Katılım Bankası TR75 0020 6001 0999 0664 8700 01 nolu iban numaramıza yatırabilecekleri Ulus Caddesi No:37 Adapazarı adresimize bizzat gelerek veya 0264 2783814 ve 0506 2933040 nolu telefondan irtibat kurabilirler” dedi. 

29 Ağustos 2017 , Salı Bu haber toplam 539 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU