Günün Tarihi:8 Temmuz 2020

Sağlıkçılara izinde yok para da!


Sağlık çalışanlarına 2,5 günlük nöbet ücreti verilmeyeceğini ifade eden Türk Sağlık-Sen Sakarya Şube Başkanı İrfan Korkmaz, “Kamu çalışanlarının Kurban Bayramı izin süresi 10 güne uzatıldı. Ancak nöbet tutan sağlık çalışanlarına 2,5 günlük idari izinde nö

Sorunlar

Korkmaz, “Kurban Bayramı öncesi kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 28- 29 Ağustos günleri ile 31 ağustos perşembe öğleden önceki bölüm idari tatil ilan etti. Böylelikle kamu çalışanlarının Kurban Bayramı izin süresi 10 güne uzatılmıştı. İdari izin sürelerinin aylık toplam mesai saatinden düşülmesi gerekir bu sürelerde yapılan çalışmaların karşılığının nöbet ücreti olarak sağlık çalışanlarına ödenmesi gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında idari izin uygulamasında yaşanan sorunlar ve uygulama farklılıkları giderilmelidir” dedi.

Can sıkıyor

Korkmaz, “Sağlık hizmetleri genel olarak 24 saat süreklilik gerektiren, geciktirilemez ve ertelenemez nitelikte bir kamu hizmeti olması nedeniyle sağlık tesislerinde sağlık hizmeti sunan sağlık çalışanları bayram ve tatil günlerinde de fedakârlık ederek çalınmaktadır. Ailesiyle, eşiyle, çocuğuyla bayram geçirmeyen nöbet tutan sağlık çalışanlarına 2,5 günlük idari izinde nöbet ücreti verilmeyecek. Yaşanan bu mağduriyet can sıkıyor. Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında idari izin uygulamasında yaşanan sorunlar ve uygulama farklılıklar giderilmelidir” diye konuştu. 

30 Ağustos 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 825 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU