Günün Tarihi:28 Şubat 2021

Muhteşem proje devam ediyor


Kocaali Kaymakamlığı, doğu illerinden fındık toplamak için gelen tarım işçilerinin çocuklarına yaz boyunca eğitim vermek amacıyla başlattığı‘Fındık Bahane Eğitim Şahane’ projesi tüm hızıyla sürüyor.

Çocuk işçiliği

Proje kapsamında Kaymakam Alper Balcı, çocuk işçiliğinin önlenmesi için Kocaali Kirazlı İlkokulunu ziyaret etti. Ziyarette Kaymakam Balcı’ya ilçe esnaflarından Kemal Din ve Abidin Depe eşlik etti. Çocuk işçiliğinin önlenmesi projesi kapsamında Kirazlı Okulu’nda çocukmlar ile tanışan, oyunlar oynayan, hal-hatır soran Kaymakam Balcı gönülleri kazanıyor.

Fındık bahçelerinde

Okul ziyaretinde Kaymakam ile tanışmak isteyen Mardin’li Aziz, hem Trabzonspor'lu olduğunu, hem de büyüyünce kaymakam olmayı düşündüğünü söyledi. Ziyaret esnaflara katkısı için teşekkür eden Kaymakam Balcı, “Balcı, “Artık bu proje ile çocuk işçiliğine son diyoruz. 10-16 yaş arasındaki çocuklarımızı fındık bahçelerinde çalıştırmak yerine, eğitim veriyoruz. Bu eğitimi verirken de profesyonel destek alıyoruz Genç Hayat Vakfı tarafından. Kendileri sağ olsunlar 30’a yakın üniversite öğrencisini de bu projeye dahil ettiler. Biz bu proje ile bundan sonra Sakarya’mızın Kocaali ilçesinde çocuk işçiliğine son diyoruz. Bu projede aynı zamanda çocuklarımızı sağlık taramasından geçiriyoruz, halk eğitim resim ve müzik kursları verdiriyoruz. Kendim bizzat onlarla top oynuyorum” dedi.

30 Ağustos 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 983 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU