Günün Tarihi:4 Aralık 2020

Örnek hikaye


Sakarya'nın gözde mekanları arasında yer alan iş yerinde çoğunluğunu kadınların oluşturduğu 53 kişiye istihdam sağlayan Dilek Arıcanlı, evde yaptığı pastaları kazanca dönüştürmenin mutluluğunu yaşadığını, hemcinslerine öncelikle cesaretli olmaları gerekti

Ekip gücü

 İki çocuk annesi 42 yaşındaki Arıcanlı, çocuklarını büyüttükten sonra evde uğraştığı pasta işlerini ticarete dökmeye karar vererek, 6 yıl önce iki ortağıyla pastane açtı. Aradan geçen süre zarfında işlerini gittikçe büyüten ve üçüncü şubesini açmaya hazırlanan Arıcanlı, markalaşmayı başardı. Aynı zamanda Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasının (SATSO) Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor.  İki ortağıyla ilk iş yerini açtığını belirten Arıcanlı, "16 yıllık hayalimi gerçekleştirmek için iki ortağımla burayı açmaya karar verdik. Biz de her işletmede olduğu gibi bu girişimde bulunurken küçük başlayıp büyük düşündük. Çok emek ve fedakarlıklarla çalışarak bu günlere geldik. Bugün 7’nci yılımızdayız, 53 kişilik bir ekiple devam ediyoruz" dedi.

Cesaret

Başarısını iyi kurduğu ekibine ve her zaman yanında duran çalışma arkadaşlarına borçlu olduğunu vurgulayan Arıcanlı, çalışanlarının yarısından fazlasının kadınlardan oluştuğunu ifade etti. Kadınların evde her zaman yaptıkları pastaları iş yerinde de yapıp paraya dönüştürdüğünü aktaran Arıcanlı, " İlk önce cesaret, cesaret olmadan olmuyor. Cesaretten sonra risk almalısınız ve doğru ekiple başlamalısınız. Tek kişilik ekiple olacak iş değil bu. Güzel bir ekip kurduktan sonra hep beraber başarılmayacak hiçbir şey yoktur. Ne iş yaparsanız yapın, her zaman işin mutfağını bilmeniz gerekiyor.”

Proje

Arıcanlı, “Ben üç yıldır SATSO' da Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcılığı da yapıyorum. Orada da evde oturan, köyde yaşayıp el becerisi olan fakat hiçbir şekilde bunu çalışma ortamına yansıtmayan kadınları bulup, onları istihdam etmek için çalışıyoruz. Böyle bir projemiz de var. Bu kış o projeyi de hayata geçireceğiz. Sakarya'da kadın girişimcilerimiz var ve onlarla bir araya gelerek 'Başaramayacağımız hiçbir şey yok' diye düşünüyorum” dedi.

30 Ağustos 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 877 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU