Günün Tarihi:30 Mayıs 2020

Kuzey tesisine kavuşuyor


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Kocaali Atıksu Arıtma Tesisimizde gövde ve teknik montajlar tamamlandı. Kısa süre içerisinde testleri tamamlayarak tesisimizi devreye alacağız” dedi.

Dünya standartlarında

Şehrin Kuzey’inde yapımı devam eden Kocaali Atıksu Arıtma Tesisini yakında devreye alacaklarını belirten SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, yakın bir zamanda Kocaali Atıksu Arıtma Tesisini devreye alacaklarını duyurdu. Keleş, “Sakarya’mızın çeşitli noktalarında son derece modern ve ileri teknoloji ile donatılmış atıksu arıtma tesisleri inşa ettik. Söz konusu tesisler ile şehrimizin atıklarını dünya standartlarında arıtıyoruz. Hayata geçirdiğimiz proje ile şehrimizin kuzeyine ikinci bir atıksu arıtma tesisi daha kazandırıyoruz. Kocaali Atıksu Arıtma Tesisimizde gövde ve teknik montajlar tamamlandı. Testlerin tamamlanmasıyla arıtma tesisimizi devreye alacağız” diye ifade etti.

50 milyonluk proje

Kocaali’ye 50 milyon lira değerinde önemli bir yatırımı kazandıracaklarını belirten SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Atıksu havuzları, teknik ve idari binalarımız şuanda hazır durumda. Ekiplerimiz tesisin mekanik montajlarını da tamamladı. Atıksu arıtma tesisimizi yüksek teknoloji ile donattık. Tesisimizin kurulduğu alanın çevre düzenlemesi ise devam ediyor. Testlerin tamamlanmasıyla arıtma tesisimizi devreye alacağız. 50 milyonluk proje ile hayata geçirdiğimiz entegre sistem ile bölgenin atıksularını dünya standartlarında arıtacağız” ifadelerine yer verdi.

Şehrin geleceği için

Dr. Rüstem Keleş, “Tesis ile Kocaalili hemşerilerimiz atıksu konusunda hiçbir sorun yaşamayacaklar. Proje kapsamında bölgede inşa ettiğimiz 121 kilometrelik kanalizasyon hattı ve terfi merkezlerimizde şuanda hazır durumda. Tesisimiz tamamlandığında yeni hat ile entegre olacak. İlçemizin tüm atıksularını 121 kilometrelik yeni hattımız ile toplayarak Kocaali Atıksu Arıtma Tesisine ulaştıracağız. Projemizin devreye alınmasıyla Kocaali atıksu sorunu çözüme kavuşturulmuş olacak. Karadeniz’i en iyi şekilde koruyacağız. Tüm çabamız, 16 ilçemizi de atıksu arıtma tesisleri ile buluşturarak şehrimizin geleceği için önemli bir garanti oluşturmak” dedi.

7 Eylül 2017 , Perşembe Bu haber toplam 673 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU