Günün Tarihi:18 Ocak 2021

Çalışmalar devam ediyor


Geyve’de sel felaketinin yaşandığı ve kanayan yarası olan Karaçay Deresi’nde geçtiğimiz ay başlayan ıslah çalışmaları devam ediyor.

İnceleme

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 3. Bölge Müdürlüğü 32. Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan deresinin Sakarya Nehrine döküldüğü yerden başlayıp Burhaniye Mahallesi tekzip bendine kadar yapılacak olan “Sakarya Geyve Karaçay Deresi 3. Kısım Islahı” çalışmasının yapıldığı bölge aynı zamanda yürüyüş yolu olacak. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ve Belediye Meclis üyeleri, Eylül – 2017 Meclis Toplantısı sonrasında Karaçay deresi Islahı projesi kapsamındaki çalışmaları yerinde inceledi.

Proje

Geyve Belediyesi’nin girişimleriyle DSİ tarafından yatırım planına alınan Karaçay Deresi’nde 9 kilometrelik bölüm ıslah projesinde Dere yatağının genişletilerek 3 yıl önce yaşanan felaketlerin tekrarlanmaması hedefleniyor. Karaçay’ın Sakarya Nehri ile buluştuğu noktadan itibaren başlayıp Burhaniye (köyü) mahallesi tekzip bendine kadar olan alanda yapılacak ıslah çalışmasında dere alanı ilçe merkezinde 21 metreye kadar genişletilecek. Proje sonrasında dere kenarında yürüyüş yolları ve oturma alanları oluşturulacak.

Yeni bir mekan

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya projenin çok önemli bir soruna çözüm olacağını belirterek “Dere ile nehrin buluştuğu noktadan itibaren 9 kilometrelik bir alanda ıslah çalışması yapılacak. Derenin ilçe merkezinde geçen kısımlarında dere yatağı yer yer 20 metreye ulaşıyor.Islah çalışmasıyla birlikte nehirden itibaren yeni yürüyüş yolları ve oturma alanları oluşturacağız. Karaçay projesi sadece bir ıslah değil aynı zamanda yeni bir mekân olacak” dedi. 

7 Eylül 2017 , Perşembe Bu haber toplam 672 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU