Günün Tarihi:25 Ekim 2020

Ferizli'de ‘Sağlıklı’ etkinlik


Halk Sağlığı Haftasında Ferizli İlçesinde gerçekleştirilen etkinlikte ilçe yöneticileri ve sağlıkçılar vatandaşlarla bir araya geldi.

Farkındalık oluşturma

Halk Sağlığı ile ilgili tüm konulara farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinliğe İlçe Emniyet Amiri Murat Köksal, Ferizli Engelliler Birlik Beraberlik Derneği Başkanı Ahmet Uçkesen, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr.Mümtaz Seyda ve Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Şube Müdürü Maruf Memduh Sert katıldı.

Vatandaşa hitap

3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası kapsamında düzenlenen programın açılış konuşmasını Sağlık Müdürü Doç.Dr.Aziz Öğütlü yaparak, “Sağlık İl Müdürlüğümüz ve Halk Sağlığı Şube Müdürlüğümüz tarafından  ilçelerde ve toplum merkezlerinde başlatılan halk sağlığı  projemiz sürüyor. Uzmanlarımız tarafından vatandaşlarımızı ilk önce isteklerini, düşüncelerini alıyor,  gerekli tekikler yapıldıktan sonra sağlık açısından neler yapılması, nelerinde yapılmaması için  genel bilgileri veriyoruz. Vatandaşlarımızın gittiği ilçelerde ilgi göstermesi bizleri de memnun etmektedir. Sağlık teşkilatları olarak günün 24 saatinde hizmetlerindeyiz. Sağlık Bakanlığımızın gönderdiği 15 adet spor bisikleti içinde engelli kardeşlerimize hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmalarını diliyoruz” dedi.

Erken teşhis

İlçe Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan’da, “Sağlık taramalarımız ve etkinliklerimize vatandaşın ilgi gösteriyor olması bizleri çok mutlu ediyor. Sağlık taramalarımızla vatandaşlarımızı bilgilendiriyor ve erken teşhisin önemini anlatıyoruz. Ayrıca vatandaşın sorularını cevaplayan uzmanlarımız gerekenleri yapıyorlar. İnsan sağlığı her şeyden önce gelir. Spor ve sağlıklı yaşamı ilke edinmeliyiz. Bisiklet dağıtımının özendirici olmanızı diliyorum” dedi.

30 yataklı hastane

Başkan Ahmet Soğuk, “Sağlık konusunda AK Parti hükümeti olarak, belediye olarak her zaman halkımızın yanında olduk. Yeni yaptıracağımız 30 dönüm üzerindeki ilçe hastanemizin de çalışmaları son aşamaya gelmiştir.  Hastanemizin yakın bir zamanda temelini de hep birlikte atacağız. Sağlık Müdürlüğümüze, Halk Sağlığı Müdürlüğümüze ve emeği geçen herkesi teşekkür ediyorum” dedi. Ferizli Engelliler Birlik Beraberlik Derneği  Başkanı Ahmet Uçkesen’de, yapılan çalışmalar nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getirerek engellilerin aldığı hizmetler için teşekkür etti.

Sağlık kontrolü yapıldı

Ferizli ilçe Emniyet Amirliği önündeki meydanda kurulan stantlarda Halk Sağlığı Müdürlüğünün faaliyetleri tanıtılarak vatandaşlar bilgilendirildi. Sağlık personeli tarafından halka ücretsiz olarak diş taraması, solunum fonksiyon testi, vücut analizi, kan şekeri ve tansiyon ölçümleri yapıldı.

Engellilere bisiklet

Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında engelli bireyleri fiziksel aktiviteye teşvik etmek amacıyla günün anısına bisiklet armağan edildi. Standları ziyaret eden vatandaşlara forma, şapka, el kitapçığı ve spora teşvik amacıyla fiziksel hareket reçetesi dağıtılarak; su ve çeşitli içecek ikramlarında da bulunuldu.

Çocuklara özel ilgi

Sağlıklı yaşam araçlarının dışında mobil ağız diş sağlığı tarama ve röntgen tarama araçları da etkinlik alanındaki yerini aldı. Halk sağlığı konusunda alanında uzman hekimlerin bulunduğu stantlarda, psikologlar, diyetisyenler, çocuk gelişim uzmanları, hemşire, ebe ve diğer sağlık personelleri de hazır bulundu. Çocuk Gelişim Uzmanlarının da alanda bulunan çocuklarla tek tek sohbet ederek ilgilendikleri gözlerden kaçmadı.

9 Eylül 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 875 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU