Günün Tarihi:31 Mayıs 2020

94’üncü yılda ilk günkü ruhla


Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 94.yıldönümü ile ilgili açıklamada bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye İlçe Başkanı Ali Gökpınar, “Cumhuriyet Halk Partisi ilk zamanki ruhu ile yoluna devam etmektedir” dedi.

Atatürk’ün eseri

Gökpınar, “Türkiye Cumhuriyeti, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 9 Eylül 1923 tarihinde kurulmasından, kısa bir süre sonra kurulmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye Cumhuriyetinin kurucusudur. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk "Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet Halk Partisi, diğeri Türkiye Cumhuriyeti’dir” dedi.

CHP’nin yatırımları

Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilk günkü çizgisinde devam ettiğini ifade eden Gökpınar, “Ulu önder Atatürk tarafından Misaki Milli sınırları için ülkemizin bölünmez bütünlüğünü savunan ve tüm kesimlere kucak açan Cumhuriyet Halk Partisi ilk zamanki ruhu ile yoluna devam etmektedir. Bizler bu ülkede yapmış olduğumuz devrimlerle, milletimizi saygın birer birey haline getirdik. Ekonomik alandaki başarılarımız da göz ardı edilemez. Cumhuriyet döneminde, Cumhuriyet Halk Partisi önderliğinde gerçekleştirilen tüm yatırımlar, bu gün mevcut hükümet tarafından özelleştirilerek ekonomi ayakta tutulmaya çalışılıyor” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin partisi

Ülkenin çok partili hayata  Cumhuriyet Halk Partisi’nin Demokrasiye olan inancı ile gerçekleştiğini ifade eden başkan Gökpınar, “Halkımızı çağdaş medeniyet seviyesine taşıyacak siyasi oluşum Cumhuriyet Halk Partisidir. Ülkemizi, demokrasimizi, toplumumuzu sıkıntıya sokan iç ve dış güçlere karşı Atatürk ilke ve devrimlerini, Cumhuriyetin temel niteliklerini, demokratik, laik hukuk devleti ve hukukun üstünlüğü mücadelesini CHP ailesi olarak, daha çok kararlılıkla ve daha büyük inançla sürdüreceğiz. Duraksamayacağız, yılmayacağız. CHP aydınlanmacıların, emperyalizme geçit vermeyenlerin, dayatmalara direnen, tam bağımsız Türkiye diyenlerin partisidir. Çağdaşlaşma yolunda yürüyüşümüzü ara vermeden devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Şükran

Gökpınar açıklamasını şu ifadelerle sürsürdü; “9 Eylül 1923 de kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk siyasi partisinin üyesi bulunmakla en büyük onur duyduğum, laiklikten ödün vermeyenlerin, Atatürkçü düşünceden ayrılmayanların, hukukun üstünlüğünden asla vazgeçmeyenlerin, ulusal birliğini koruyan ve Cumhuriyete olan bağlılığını her zaman ve her yerde gösterenlerin partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 94.yıldönümünü kutluyor, başta kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ü, tüm genel başkanlarımızı ve partimize emek veren bütün partililerimizi şükran ve saygı ile anıyorum.” 

9 Eylül 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 650 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU