Günün Tarihi:18 Ocak 2021

Sezon açıldı tezgâhlar bereketlendi


1 Eylül itibari ile av yasağının kalkması ile birlikte Pazar tezgahları dolmaya başladı. Esnaflar balığın bereketi ile birlikte geldiğini ifade ettiler.

Fiyatlar düştü

Avlanma yasağının kalkmasıyla birlikte her çeşit balık tezgâhlarda yer almaya başladı. Geçtiğimiz aylarda el yakan balık fiyatları da 10 liraya kadar düştü. 1 Eylül'den itibaren Karadeniz, Marmara ve Ege'de bütün tekneler, Akdeniz'de ise gırgır tekneleri avlanmaya çıkarken, 15 Eylül'den itibaren ise yasak tamamen kalkacak. Yasağın kalkmasıyla beraber balık tezgâhları da dolmaya başladı. Tezgâhların dolmasıyla birlikte geçtiğimiz aylarda el yakan balık fiyatları da yarı yarıya düşerken, vatandaşlar da balığa rağbet göstermeye başladı.

Satışlar arttı

Balık sezonunun bereketi ile geldiğini dile getiren esnaflar, fiyatların da yarı yarıya düştüğünü ifade ettiler. Esnaflar bayram sonrasında satışların yavaş yavaş arttığını da dile getirdiler. Pazarda balık fiyatları ise şu şekilde; Hamsi ve İstavrit 10 lira, Palamut 15 lira, Mezgit 10 lira, Çupra ve Levrek 30 lira.

10 Eylül 2017 , Pazar Bu haber toplam 688 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU