Günün Tarihi:29 Ekim 2020

Yardımlar yerini buldu


Sakarya'da bulunan 32 sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Myanmar'daki şiddet olaylarının mağduru Arakanlı Müslümanlar için bağışlanan kurbanları sahiplerine ulaştırdı.

Basın toplantısı

Ormanpark'ta düzenlenen basın toplantısına katılan temsilciler adına konuşan Sakarya İnsani Yardım Derneği Başkanı Sebahattin Aydın, kaçarak Bangladeş'e sığınan Arakanlı Müslümanların sayısı her geçen gün arttığını belirtti. Bölgede Myanmar hükümeti tarafından etnik unsurların temizlenmesinin amaçlandığını öne süren Aydın, kurban etlerini katliamdan kaçan Arakanlı Müslümanların bulunduğu kamplarda dağıttıklarını söyledi.

‘Yardım edin’

Aydın, imkânı olan herkesin Arakanlı Müslümanlara yardım göndermesi gerektiğini vurgulayarak, “Hangi sivil toplum kuruluşu olursa olsun, oraya yardımlarınızı mutlaka gönderin. Oradaki Müslümanların yardımı ihtiyacı var. Bu, hepimizin birer fert olarak sorumluluğudur” dedi. Bölgeye giden ekipte yer alan Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen de ümmet olma bilincinin tekrar canlandırılmasına vurgu yaparak, Arakanlı Müslümanlara yapılan zulümlere kimsenin sessiz kalmaması gerektiğini belirtti. 

10 Eylül 2017 , Pazar Bu haber toplam 678 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU