Günün Tarihi:1 Aralık 2020

‘CHP çelikten bir kaledir’


CHP’nin 94. Kuruluş yıldönümünde partililer ile birlikte Atatürk anıtına çelenk sunan İl Başkanı Ayça Taşkent, “ Cumhuriyetimize yönelik tehditler karşısında çelikten bir kale oluşturan CHP’ye zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır” dedi.

Çelenk sunuldu

Cumhuriyet Halk Partisi kuruluşunun 94. Yılını dün kutladı. İl Örgütü kuruluş yıl dönümü vesilesi ile Demokrasi Meydanı’nda bulunan Atatürk anıtına çelenk bıraktı. Düzenlenen programa CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, İl Başkanı Ayça Taşkent, İl Kadın Kolları Başkanı Emel Bircan, İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı, ilçe başkanları, parti yöneticileri ile partililer katıldı.

Coşku yaşıyoruz

Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunması ile başlayan programda İl Başkanı Ayça Taşkent, partinin çelengini Atatürk anıtına bıraktı. Çelenk sunumunun ardından İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı bir konuşma gerçekleştirdi. Konyalı’nın konuşmasının ardından kürsüye gelen İl Başkanı Ayça Taşkent ise, “ Türk siyasi tarihinin en önemli gelişmelerinde hep baş rol üstlenen, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığının garantisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin 94. Kuruluş yıl dönümünü partililerimizle birlikte kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz” dedi.

Otel lobilerinde

Taşkent, “Cumhuriyet Halk Partisinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, “Benim iki büyük eserim var. Biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir” diyerek partimizin önemini açık ve net bir ifadeyle dile getirmiştir. CHP, İçişleri Bakanlığı´na dilekçe verilerek, otel lobilerinde kurulmuş bir parti değil, savaş meydanlarında, ulusal kurtuluş mücadelesinden doğan bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyeti ve temel ilkelerini bu güne kadar korumuş, aynı zamanda yenileşmenin, değişimin ve çağdaşlaşmanın adresi olmuştur” dedi.

Dünya lideri

Taşkent, “ Dünya lideri Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurularak, Türkiye’de aydınlanmanın yolunu açan Cumhuriyet Halk Partisi’nin neferi olarak, ülkemize ve halkımıza hizmet etmenin onuru ve gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimize yönelik tehditler karşısında çelikten bir kale oluşturan Cumhuriyet Halk Partisi’ne, demokrasinin, rejimin ve ülke topraklarının ciddi tehlike içinde bulunduğu günümüzde her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. İçinden geçtiğimiz kritik süreçte, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına ve rejime yönelik tehlikeler için bugün gelinen noktada sorumluluk artık hepimizindir” şeklinde konuştu.

Barış ve adalet

Taşkent, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak mücadelemiz halkımızla birlikte, sürecektir. Ülkemizde barış, huzur, adalet, kardeşlik ve refah yeniden hakim kılınacaktır. Varlığımızı yok etmeye yönelik, içerden ve dışarıdan yapılan bütün saldırıları, birlikte hareket ederek, bertaraf edeceğiz.  Bu düşüncelerle, partimizin 94. kuruluş yıldönümünü kutluyor, başta kurucu ilk genel başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve rahmetle anıyor, Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında Cumhuriyete sahip çıkarak, ülkemize, demokrasiye ve halkımıza hizmet eden herkese şükranlarımı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

10 Eylül 2017 , Pazar Bu haber toplam 794 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU