Günün Tarihi:5 Temmuz 2020

3 yılın en düşük oranı!


Sakarya KHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, sevk değerlendirme ve takip sistemiyle aylık değerlendirilen il dışına sevklerin son üç buçuk yılın en alt seviyesine indiğini dile getirdi.

Sevk

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği (Sakarya KHB) Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, acil servislerden il dışına hasta sevki yapılması konusunda Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Özcan Öktem başkanlığında kurdukları sevk değerlendirme ve takip sisteminin olumlu sonuçlar verdiğini kaydetti. İl içindeki ve il dışına gönderilen hasta sevklerini yakın takibe alarak günlük olarak değerlendirildiğini dile getiren Genel Sekreter Sağlam, “Bu takip sistemiyle, bir hastanın il içinde bir hastaneden diğer bir hastaneye sevkini ve il dışında sevk edildiği hastanedeki durumu inceleniyor” dedi.

Araştırma

Sağlam, “ ‘Bu hasta niye sevk edildi? Bulunduğu yerde alamayacağı bir sağlık hizmetinden mi sevki yapıldı? Hastanın sevk edilmesiyle ilgili nasıl bir durum söz konusu?’ gibi birçok sorunun cevabı her gün takip altına alındı. Gereksiz sevkler veya sevke neden olan düzeltile bilir durumlar ortadan kalkınca sonuç olarak sevk oranları düşmeye başladı. İmkânlarımızı en iyi şekilde kullanarak ilçe hastanelerimizin de bu konuda duyarlı davranmasıyla sevk oranlarımızda son üç buçuk yılın en düşük oranı olarak ağustos ayında il dışına 57 hasta sevk edildi” diye konuştu.

Teşekkür

İl dışına sevklerde önemli bir hasta grubu olarak kardiyoloji ve kalk damar hastalarının başı çektiğine dikkat çeken Sağlam, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Kardiyoloji Kliniği hekimlerinin gayretiyle yapılan çalışmaların il dışına sevklerin azalmasında etkili olduğunun belirtti. Hasta sevklerinin koordinasyonu ile ilimizde sağlık yükünün önemli bir bölümünü taşıyan SAÜEAH, Yenikent Devlet Hastanesi ve Toyotasa Acil Yardım Hastanesi’nin servislerdeki yatak doluluk oranının daha verimli hale geldiğinin altını çizen Sağlam, “İl dışına sevklerle ilgili gerek takip ve değerlendirme sistemini başarılı bir şekilde yöneten Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Özcan Öktem ve ekibine, gerekse SAÜEAH Kardiyoloji kliniği hekimlerimiz ile acil servislerde görev yapan hekimlerimize ve ilçe hastanelerimizin yöneticilerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

11 Eylül 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 646 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU