Günün Tarihi:26 Temmuz 2021

Yardımlar devam etmeli


Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen’e Arakan dönüşü ziyaretler yoğun bir şekilde devam ediyor.

Mücadele

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen Kurban yardımı çalışmaları için gittiği Arakan’da karşılaştıkları sıkıntıları, polis tarafından yaşadıkları tacizleri ve bölge halkının yaşam şartlarını anlatarak yardımların devam etmesi gerektiğini ifade ediyor. Eğitim-Bir-Sen üyeleri, bürokrat ve siyasilerin ziyaretlerinde konuşan Mengen, Arakan’da insanların can güvenliğinden yoksun açlık, yoksulluk ve hastalık ile mücadele ettiğini vurgularken orda ki Müslümanlar için yapılan yapılacak olan tüm yardım kampanyalarının desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Sakaryalılara selam

Arakan’dan Sakaryalılara selam getirdiğini belirten Mengen, bayram namazında imamın ve cemaatin gözyaşlarına boğulduğunu, Türkiye’ye dua ettiklerini, sanki uzun zamandır yolunu gözledikleri akrabalarıyla dostlarıyla buluşmuş gibi sevindiklerini, bölgeden ayrılırken de buruk bir şekilde hüzünlendiklerini ifade etti. Mengen, ziyaretine gelenlerin biz ne yapabiliriz sorusuna Sakarya İHH tarafından başlatılan yardım kampanyasının desteklenmesi gerektiğini tavsiye ederek orada çok ciddi ihtiyaçlar olduğunu, İHH’nın da yardımları alnının akıyla mazlumlara ulaştırdığını söylüyor. 

17 Eylül 2017 , Pazar Bu haber toplam 717 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU