Günün Tarihi:5 Aralık 2021

Hendek’e tam not çıkıtı


Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı ,ilimizdeki genç sporcuları ziyaret etti

Hendek Güreş İhtisas Kulübünü ziyaret ederek, genç sporcuların antrenmanlarını takip etti

Çok beğendi

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın altyapıya önem vermesi ile isim yapan Hendek Güreş İhtisas Kulübü’nü geçtiğimiz gün ziyaret etti. TGF Başkanı Musa Aydın’ın son 3 yıldır Avrupa ve Dünya Şampiyonaları’nda kürsüye çıkan sporcularıyla Türk Güreşinde önemli bir yere sahip olan Hendek Güreş İhtisas Kulübü’ne yapmış olduğu ziyarette Hendek Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kavakçı, Hendek Güreş İhtisas Kulübü Başkanı Harun Kaynak, Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, Halk Eğitim Müdürü Necati Tan, , Antrenörler Zafer Başar, Sefer Sarı, Rıza Yetim, Ebubekir Yılmaz, Ali Yıldırtan, Oğuz Birinci, Ali Rıza Albayrak, Ahmet Buğra Güneş ve sporcular karşıladı.

Olimpiyatlar

Hendek Güreş İhtisas Kulübü Başkanı Harun Kaynak, TGF Başkanı Musa Aydın’a tesisi gezdirerek bilgi verdi.  Başkan Kaynak, 72 sporcunun aynı anda konaklama yapabildiği içerisinde fitness salonu, sauna, hamam, olimpik halter pisti, 3 adet minder, revir ve psikolog odası, masör odası, idari ofisler, seminer salonu, yemekhanesi bulunan tesiste 230 sporcu olduğunu ifade ederek, “ Kulübümüz 2015-2016 yılında minik erkekler kategorisinde takım halinde Türkiye Şampiyonu, yıldız erkeklerde takım halinde Türkiye Şampiyonu olmuştur. Kulübümüzde Başkan, Avrupa ve Dünya Şampiyonalarımızda derece yapmış18 milli sporcumuz ve milli takımda görev alan 7 antrenörümüz bulunmaktadır” dedi.

 

 Hendek zirve

Alt yapıdan minik güreşçilerle buluşan Başkan Aydın, güreşçilere başarılar dileyerek ülke adına gelecekte altın madalya beklediklerini,  azimli oldukları takdirde büyükleri gibi başarılı olacaklarına inandığını söyledi. Aydın sözlerine şöyle devam etti: “Türk sporunda güreş lokomotif bir spordur. Hendek bu işin temel taşı olan kulübümüz, alt yapısı son derece sağlam. Milli takıma alt yapıdan sporcu ve antrenör yetiştiriyor.  Türkiye Güreş Federasyonu olarak biz bu işi takip ediyoruz. Hendek ilçemiz tesis yönünden son derece zengin. Gerek bakanlık gerekse belediyemiz Hendek’te bu işi önemseyerek tesisleşmede zirve yapmışlar. Hendek’in fiziki şartları bir Türkiye Şampiyonası’nı rahatlıkla kaldırır. İnşallah bir şampiyonamızı burada yaparız. Ben bu anlamda da bu tesisleri Türk sporuna kazandıran 25. dönem milletvekilimiz Ali İnci’ye, Hendek Belediye Başkanımız İrfan Püsküllü’ye, sporcuların yetişmesinde emeği geçen kulüp başkanımız Harun Kaynak ve antrenörlerimize teşekkür ediyorum’ dedi. (Hasan ÖZTÜRK)

 

17 Eylül 2017 , Pazar Bu haber toplam 959 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU