Günün Tarihi:21 Ekim 2020

Bıçkıdere’ye Baro desteği


Sakarya Barosu Bıçkıdere’de yaşanan orman ve su katliamı ile ilgili bölge halkı tarafından ilgiliyi firmaya açılan Asliye Hukuk mahkemesindeki davaya müdahil oldu.

Eylem yapılmıştı

Geçtiğimiz Temmuz ayında Bıçkıdere’de orman ve doğa katliamına dikkat çekmek isteyen Sakarya Barosu Çevre Kent ve İmar Hukuku Komisyonu bir eylem düzenlemiş ve “Bıçkıdere’ye, ormanımıza ve akarsuyumuza sahip çıkıyoruz” mesajı vermişti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ilgili firmaya termal otel yapması için kiraya verilen Bıçkıdere bölgesindeki su kaynaklarını kanuna aykırı olarak şişelenerek satması ile ilgili dava 19 Eylül’de Akyazı Asliye Hukuk Mahkemesinde görülmeye başlandı.

Bilirkişi raporu

Sakarya Barosu’nun müdahil olduğu dava için, Çevre Kent ve İmar Hukuku KomisyonuBaşkanı Av. Elif Yar, “Bölge halkı tarafından sulama ve hayvanlarının içme suyu olarak kullanılan ve hayati önem teşkil eden Bıçkıdere için mahkemelerin görevlendirdiği bilirkişiler tarafından hazırlanan raporlarda da bu firmanın yasa ve yönetmelik dışına çıkarak çalışma sürdürdüğünün açıkça belirtildiği ifade edildi. Bu raporlar bizim haklılığımızı açık bir şekilde göstermektedir. Kısa sürede tamamlanmasını beklediğimiz davalarımızın, bölge halkı olarak lehimize sonuçlanacağını düşünüyorum" dedi. 

21 Eylül 2017 , Perşembe Bu haber toplam 715 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU