Günün Tarihi:1 Mart 2021

Sanata gönül vermişlerin merkezi


Büyükşehir Belediyesi tarafından Sakaryalılara kazandırılan Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkez’inde kayıtlar 25 Eylülden itibaren başlıyor. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “Birbirinden farklı branşların yer aldığı merkezimizde kayıt

Sanat dalları

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkezi’nde yeni dönem eğitimleri için kayıtlar başlıyor. Hat, Tezhip, Minyatür, Ebru, Cilt, Kaligrafi, Kat’ı, Çini, Sır Üstü Porselen Boyama, Sedefkârlık, Ahşap Oymacılık, Bilimsel Bitki Ressamlığı, Temel Sanat Eğitimi ve Çamur Şekillendirme gibi 14 farklı branşın yer aldığı merkezde kayıtlar 25 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, 5 Ekim Perşembe gününe kadar devam edecek olan kayıtlara tüm sanatseverleri davet etti.

Kaliteli eğitim artıyor

Aktürk, “Merkezimiz açıldığı günden bu yana yaz ve güz döneminde Sakaryalıların yoğun ilgisine mazhar oldu. Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkezi’nde sanatı Sakaryalılara sevdirmek ve Sakaryalı sanatçılar yetiştirmek önceliğimiz oldu. Her yıl eklediğimiz yeni branşlarımız ve uzman eğitmen kadromuzla merkezimizin eğitimin kalitesini arttırıyoruz. Şimdi yeni dönem için kayıt almaya başlayacağız. Kayıtlarımız Sakarya Sanat Galerisi’nde şahsen yapılacak. Kayıt için nüfus cüzdanı fotokopisi yeterli olacaktır. 25 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan kurs kayıtlarımıza Sakarya’da sanata gönül vermiş herkesi davet ediyoruz” diye konuştu.

Uzman kadro

Öğrencilerin eserleri kültür sanat dostlarına sunulacak diyen İbrahim Aktürk “Hat, Tezhip, Cilt, Minyatür, Çamur Şekillendirme gibi farklı branşlarda eğitimler sunacağımız merkezimizde dersler her branşta alanında uzman sanatkârların katılımıyla gerçekleştirilecek. Geleneksel sanatlar alanında ileri düzey eğitim almak isteyenlerin adresi bu merkez yeni dönemde de sanat için hizmet sunacak. Ayrıca ustaların ve öğrencilerinin eserleri de bu merkezde kültür sanat dostlarının beğenisine sunulacak” dedi.

Eğitimciler

Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkezi’nde yer alacak dersler ve eğitimciler ise şu şekilde;  Hat – Mehmet Memiş, Orhan Altuğ, Elif İlter; Tezhip – Nilüfer Kurfeyz, Selim Sağlam, Arda Çakmak, Betül Esginus, Büşra Akan, Firdevs Cebeci; Minyatür – Taner Alakuş, Leyla Kara, Nazmi Kişioğlu; Ebru – Mahmut Peşteli, Şükran Aydın, Selat Metin, Arzu Atalay, Büşra Altmışdört; Cilt – Gürcan Mavili, Burak Kara; Kaligrafi – Emrah Yücel; Kat’ı – Dürdane Ünver, Alev Uzun; Çini – Sitare Turan, Fatma Şan, Emsele Bal; Sır Üstü Porselen Boyama – Arzu Kama; Sedefkârlık – Hüsamettin Yivlik; Ahşap Oymacılık – Hüsamettin Yivlik; Bilimsel Bitki Ressamlığı – Naile Akın Sevim; Temel Sanat Eğitimi – Savaş Çevik; Çamur Şekillendirme – M. Hüseyin Karaca şeklindedir.

21 Eylül 2017 , Perşembe Bu haber toplam 903 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU