Günün Tarihi:19 Şubat 2020

‘Ekonomi canlanacak’


Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ertuğrul Kocacık (KOSGEB) KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı ve Kırsal kalkınma desteklerinin 2017 çağrılarının geçen hafta açıklandığını söyledi. Kocacık, devlet destekleriyle ekonominin daha da

Destekleri kaçırma

Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ertuğrul Kocacık (KOSGEB) KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı ve Kırsal kalkınma destekleriyle  “İş dünyasında rekabetin bu denli yoğun olduğu böyle bir zamanda bu destekler kaçırılmamalı” dedi.  Kırsal kalkınma destekleri kapsamında tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren firmalar için 1.500.000 TL’ ye varan destekler bulunmakta.

Destekler

Sakarya bölgesi için verilen destekler şu şekildedir; Bitkisel ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması. Hayvansal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması. Su ürünlerinin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması.  Soğuk hava deposu.  Çelik silo.  Hayvansal ve bitkisel orijinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması. Yenilenebilir enerji kullanan yeni sera. Yenilenebilir enerji üretim tesisleri. Tarımsal üretime yönelik sabit yatırımlar. Kırsal ekonomik alt yapı yatırım konularından; kırsal turizm, çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri, el sanatları ve katma değerli ürünler, bilişim sistemleri ve eğitimi yatırımları, hibe desteği kapsamında değerlendirilir.

Bir adım önde

(KOSGEB) KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı ise İmalat sektörü KOBİ'lerine verilecek desteğin üst limitleri 300 bin lira geri ödemesiz, 700 bin lira geri ödemeli olmak üzere toplam 1 milyon lira. Üst limitler aşılmamak kaydıyla, uygun bulunan gider kalemleri ve tutarlarının KDV hariç kısmı üzerinden yüzde 60 oranında destek verilecek. Sakarya Serbest Muhasebeci  Mali Müşavirler Odası Başkanı Ertuğrul Kocacık, “Geçen hafta içerisinde açıklanan iki ayrı destekle birlikte hem tarım sektörü hem de imalat sektörü için ciddi bir fırsat. Buradan çağrım ilgili sektörde faaliyet gösteren şirketlerin bu türlü devlet desteklerinden faydalanmalarıdır. Rekabetin bu kadar yoğun yaşandığı günümüz iş dünyasında bu türlü destekler rakiplerinize göre sizi bir adım öne geçirecektir” dedi. 

23 Eylül 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 616 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU