Günün Tarihi:30 Kasım 2020

Kantinlere göz açtırmıyorlar


2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılının başlaması ve okulların açılması ile birlikte harekete geçen Akyazı Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler okul kantinlerinde sıkı bir denetim gerçekleştirdi.

Temiz ortam

Yaptıkları denetimlerde Akyazı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin dikkat ettikleri en önemli husus temizlik ve hijyen oldu. Çocukların temiz bir ortamda kantinlerde satılan yiyeceklerden yararlanmaları gerektiği belirtilerek Zabıta Müdürlüğü olarak en fazla dikkat ettiğimiz hususta bunlar oldu açıklaması geldi.

‘Korumalıyız’

Belediye Başkanı Hasan Akcan, “Çocuklarımız bizim geleceklerimizdir. Onlara hak ettiklerinden fazla değer vermeli ve onları koruma altına almalıyız. Okullarımız kantinleri çok temiz olmalı ve özellikle de satılan yiyecek maddeleri temiz ve kullanım tarihleri kesinlikle geçmemiş olmalıdır. Zabıta Müdürlüğümüz tarafından başlatılan bu tür kontroller eğitim ve öğretim yılı içinde tekrar edilecektir” dedi.

Temizlik

Akyazı Belediyesi Zabıta Müdürlüğünden okul kantinlerinde yapılan denetimlerde işletmecilerin temizlik ve hijyen kurallarına uyduklarının görüldüğü, tamamının ruhsata tabi olarak işletmeyi çalıştırdıklarının tespit edildiği açıklaması geldi. 

24 Eylül 2017 , Pazar Bu haber toplam 628 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU