Günün Tarihi:21 Haziran 2021

‘Hala o sorunlarla boğuşuyoruz’


Sakarya Adalet ve Özgürlük Platformu 12 yıldır her cumartesi Bulvar AKM önünde toplanarak basın açıklaması yapıyor. 12 yıldır yaptıkları bu eylemde toplumun temel sorunlarının çözülmediğini ve hala o sorunların benzerlerini yaşandığını belirtti.

12 yıldır her cumartesi, Bulvar AKM önünde toplanarak basın açıklaması yapan Sakarya Adalet ve Özgürlükler Platformu, 628. haftaki açıklamasında “12 yıl önce konuştuğumuz sorunlar her neyse; bugün de benzer sorunlarla boğuşuyoruz. Toplumun etnik, mezhebi, kültürel, sınıfsal, sosyal ve ekonomik fay hatları hâlâ gergin. İzlenen politikalar, bu gerilim noktalarındaki sorunlara çözüm getirmedi. Daha kötüsü, ‘çözüyormuş’ gibi yapılan açılımlar, daha çatışmacı süreçlere çevrildi. Sosyal barış ve adalet beklentisinin yerini, kutuplaşmalar ve şiddet sarmalı aldı. Ne yazık ki, tüm bu gelişmelerin sonunda eşitlendiğimiz tek nokta, olağanüstü hal oldu. 12 yıldan beri yaptığımız açıklamalara bakıyoruz ve maalesef hep aynı sorunları görüyoruz. Çünkü ilk günden dediğimiz gibi, adalet ve hakkaniyet temelli olmayan bir sistem çözüm değil sorun üretir. Sorun, öncelikle sistem sorunudur; yönetici değil. O yüzden yönetenlerin tamamen değiştiği bir dönemde dahi ‘yeni’ denilen Türkiye, bize eskisini hatırlatıyor. Biz ise tüm bunlara karşı yerimizi, hakkın ve halkın yanında tutuyoruz. İfsat edenlere karşı ıslahı savunuyoruz. 12 yıldır olduğu gibi bugün de sözümüzü iyilik ve doğruluk uğruna yükseltiyoruz.” 

25 Eylül 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 633 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU