Günün Tarihi:24 Ocak 2021

Bu okulda yok yok!


Adapazarı Yenigün Mahallesi’nde yeni yaptırılan, bin öğrencinin eğitim gördüğü ve adı daha verilemeyen 28 derslikli ortaokulda altyapı yok, güvenlik yok, kapı yok, etrafından polis yok, çevre düzenlemesi yok.

Çileyle başladı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından alınan karar gereğince ilimiz genelinde 16 okulda tekli eğitim sistemine geçilmesi nedeniyle yapılan çalışmalar kapsamında taşınan okullar arasında yer alan sözde adının 21 Haziran Ortaokulu’nun yeni binasında eğitim çileyle başladı. Okulun eksiklikleri velilerin tepkisini topluyor.

Tabelası yok

Yaklaşık bin öğrencisiyle yeni eğitim öğretim yılına Yenigün Mahallesi Büyükçıkmaz Sokak’ta yaptırılan 28 derslikli yeni binasında başlayan okul tam olarak bitirilmeden teslim alınınca eksikliklerde kendini göstermeye başladı. Okulun adının ne olacağı konusunda bir karar verilemezken binaya bugüne kadar bir tabela bile asılmadı. Veliler eski binasında daha önce 21 Haziran Ortaokulu olarak eğitim gören çocuklarının yine aynı okul adıyla eğitim görmesini istediler.

Kapısı bile yok

Okulda eksikliklerinden bir diğeri ise dış giriş kapısının olmaması. Veliler, “Yeni okul yaptılar ama eksikler o kadar çok ki, say say bitmiyor. Derdimizi anlatacak kimse bulamıyoruz. Ne valilik, ne milli eğitim kimse bizi görmüyor, duymuyor. Okulumuzun kapısı bile yok. Tam gün eğitim alan çocuklarımız kapısı olmayan okulun dışına istedikleri gibi girip çıkabiliyorlar. Kapının en kısa sürede yapılacağı söyleniyor ama inşaat atıkları içinde eğitim gören çocuklarımız hala tehlikeyle burun buruna” dedi.

Güvenlik ve polis yok

Okulda güvenlik olmaması da ayrı bir şikayet konusu oldu. Veliler bu konuda acele edilmesi gerektiğini belirterek, “Okulun sokağında çocuklar sürekli kavgaya karışıyor. Güvenlik olmayan binaya isteyen istediği gibi girip çıkıyor. Ayrıca Emniyet ekiplerinin de devriye atacağını öğrenmemize rağmen bir tek polis okulumuzun önüne dahi gelmiyor. Ya binanın nerede olduğunu bilinmiyor, yada önemsenmiyor” diyerek, Emniyet Müdürlüğü’nden yardım istediler.

Okul sular altında

Okulun en önemli sorunu ise etrafındaki altyapı bozukluğu nedeniyle biriken sular. Yağmurda hemen sular altında kalan okul etrafında öğrenciler okula ulaşabilmek için adeta akla karayı seçiyorlar. Sulara girmek zorunda kalan öğrencilerin içerisinde yer alan engelli öğrencilerde çile çekerek okula girebiliyor. Veliler bu konuda da, “Yağmurlu havalarda okulun etrafı sular altında kalıyor. Çocuklar neredeyse yüzecek. İlgili firma altyapı bağlantılarını bitirmeden binayı milli eğitime teslim etmiş. Çocuklarımız sınıflarına girmesi için yüzmesi gerekiyor. Birileri bu okulla ilgilenme” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Elektrik panoları

Okulda ayrıca dışarıda bırakılan elektrik panolarının ölüm tehlikesi yaşatacağını söyleyin veliler, binanın yüksek oluşu nedeniyle de camların etrafında da koruma yapılmasını istediler.  Ayrıca okul binasının içinde tuvaletlerden sızıntı olduğunu gördüklerini söyleyen veliler, eksikliklerin giderilmemesi durumunda bakanlığa şikayetçi olacaklarını belirttiler. 

 

 

26 Eylül 2017 , Salı Bu haber toplam 1788 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU