Günün Tarihi:27 Eylül 2020

Çelik, Geyveli çiftçilerle buluştu


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, hafta sonunda Sakarya ve bölgede tarımın göbeği Geyve Ovası’nda vatandaşlarla bir araya geldi.

Sohbet

Memleketin efendisi ve üreten ekonominin mimarlarından olan çiftçinin üreticinin yanında olabilmek için arazi ziyaretlerini sürdüren Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik bir dizi ziyaretler ile cemiyetlere katılmak üzere hafta sonunda Geyve’yi ziyaret etti. Geyve’de ilk önce Ak Parti İlçe yönetim kurulu üyesi Raif Alev’in torununun sünnet cemiyeti ile Bayat, Kozan, Bozören, çengel ve Safibey Mahallerini ziyaret eden Bakan yardımcısı Çelik, vatandaşların hoş geldiniz dileklerine duyarsız kalmayarak, tüm vatandaşları tek tek dolaşıp selamlayarak hepsinin hal hatırını ve sıkıntılarını sorup kısa kısa sohbetlerde bulundu.

Sorunlar

Ankara’daki programlarından fırsat buldukça memleketi Sakarya’ya gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik daha sonra beraberinde AK Parti İlçe Başkanı Muhittin Irmak ile önümüzdeki süreçteki AK Parti Geyve İlçe Başkan Adayı Abdullah Özdemir ile AK Parti yönetim kurulu üyeleriyle birlikte çiftçinin, üreticinin sorunlarını direk yerinde görmek ve onların dertlerine sorunlarına bir çözüm umudu olabilmek için Bayat, Kozan, Çengel, Bozören ve Safibey mahallelerini ziyaret etti.

Destek istediler

Geyve Ovası’nda çiftçilik yapan üreticiler karşılarında Bakan Yardımcısı Çelik’i görünce sorunlarını aktarmadan geri kalmadılar. Özellikle Marmara Bölgesi’nin sebze meyve ambarı ve ayvanın başkenti olan Geyve’de girdi maliyetlerinin en yükseği olan sulama maliyetlerini en aza indirmek için ovada elektrikli sulama sisteminin kurulmasını talep ettiler. Kozan Mahallesi’nde mera sıkıntısını da aktaran vatandaşlar Bakan Yardımcısı Çelik’ten meraların gerçek sahiplerinin kullanımına tahsis edilmesi konusunda destek istediler.

Tarımın göz bebeği

Çelik, “Geyve’de güzel bir gün geçirdik. Tarımın göz bebeği olan Geyve Ovasında bulunan köylerde üreticinin sorunlarını dinlemek, halkımızla birlikte olabilmek için ilçe yönetimimiz ile köylerimizi ziyaret ettik. Muhtarlarımız ile birlikte toprağın gerçek sahiplerinin sıkıntılarını dinledik. Yapılan üretim faaliyetleri hakkında bilgiler aldık. Çiftçilerimizin önerileri eşliğinde bir takım çalışmalar yapmak ve sorunları gerekli mercilere iletilmek üzere kısa kısa notlar aldık. Başkanlarımızla çok yararlı bir gün geçirdik. Kısacası Tarım’ın gözbebeği bu topraklarda yaşayan çalışkan dürüst, geleneklerine sahip çıkan insanlarımızla bir arada olup, onları dinleyerek büyük keyif aldık” dedi. 

26 Eylül 2017 , Salı Bu haber toplam 724 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU