Günün Tarihi:16 Haziran 2021

CHP Arifiye seçimleri tamamlandı


CHP ilçe delege seçimlerinin başlaması üzerine Arifiye’de 24 mahallede 11- 17 Eylül tarihleri arasında yapılan seçimler tamamlandı.

İlgi yoğundu

CHP Genel Başkanlığı takvimine göre ülkedeki CHP İlçe başkanlığı delege seçimlerine start verilmesi üzerine Arifiye de 24 mahallede 11 Eylül – 17 Eylül tarihleri arasında yapılan seçimler tamamlandı. CHP Arifiye İlçe Başkanı Ali Gökpınar'ın verdiği bilgilere göre, 11 Eylül´de başlatılan delege seçimleri 24 mahallede yapılarak 17 Eylül´de son buldu.  Seçimlere en fazla etki eden ilçe merkezindeki 4 mahallenin seçimleri ise,  ilçe parti binasına kurulan 4 sandıkta gerçekleşti. Yoğun ve ilgi çeken delege seçimlerinde üyelerimiz yoğun ilgi gösterdi.

Süreç

CHP Arifiye İlçe Başkanı Ali Gökpınar, “Biliyorsunuz CHP 3 Mayıs tarihinde kongreler sürecini başlattı.  Delege seçimleriyle başlayan bu süreç kongre seçimleri ile devam eder. Bu süreçlerde 2 yılda bir delege seçimleri yapılır. Seçilen delegelerle ilçe kongreleri yapılır. İlçe kongreleriyle İlçe yönetimi ve İl delegeleri seçilir. İl delegeleri İl´e gidip İl Başkanı´nı ve Yönetim Kurulu´nu seçer. Böylelikle Kurultay delegeleri ortaya çıkar. Kurultay delegeleri de Ankara´ya gidip Cumhuriyet Halk Partisinin büyük kurultayına katılırlar. Süreç bu şekilde tamamlanır” dedi.

Katılım yüksek

Daha sonra sözlerine şunları da ekleyerek devam eden Ali Gökpınar, “ Bizim delege seçimlerimiz 11 Eylül  ilçemize yeni katılan Boğazköy Mahallesi’nden  başlayıp en son olarak 17 eylülde Adliye ve Ahmediye Mahallesi´nde bitti. Seçimlerde katılım çok yüksek oldu. Hak, hukuk adalet sloganına uygun çok güzel ve uyum içerisinde bir seçim yapıldı. Seçimde mahallelerde bütün üyelerin katılımı ve çarşaf liste seçimi oldu. Burada kazanan Cumhuriyet Halk Partisi oldu. Bu süreci hak, hukuk, adalete uygun bir şekilde götürdük. Bundan sonra bir de kongremiz olacak. Bu kongre sürecini de birlik ve beraberlik içerisinde tamamlayıp yolumuza devam edeceğiz. Onun için ben Cumhuriyet Halk Parti İlçe Başkanı olarak tüm üyelerimize gösterdikleri özveriden ve katkılardan dolayı teşekkür ederim. Son olarak tekrardan dile getiriyorum burada kazanan Cumhuriyet Halk Partisi oldu. Partimize bu delege seçimleri hayırlı uğurlu olsun diyorum. Yapılan seçimlerde 50 kongre delegesi, 49 ön seçim delegesi, 13 adet doğal delege seçilmiştir.”

27 Eylül 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 694 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU