Günün Tarihi:21 Ekim 2021

Müdürden ‘Bitirin’ talimatı


Yapımı yılan hikayesine dönen Akyazı İmam Hatip Lisesi inşaatı ihaleyi alan ve zamanında tamamlayamayan ilk müteahhittin okul inşaatını yarım bırakmasının ardından yeniden ihalesi yapılan inşaatta yoğun bir çalışma başladı.

Heyette yer alan

Temelini Akyazı İmam Hatip Mezunları Derneği (AKİMDER) tarafından atılan Akyazı İmam Hatip Lisesi inşaatı İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre tarafından incelendi. Beraberinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Engin Kahraman ve teknik heyetle birlikte Akyazı’ya giden Müdür Pervin Töre, Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir, AKİMDER Başkanı Abdurrahim Atmaca ve yönetim kurulu üyeleri inşaat alanında incelemelerde bulunarak bir an önce tamamlanması talimatını verdiler.

Aralıkta teslim

Akyazı’ya yapılan 32 derslikli İmam Hatip Okulu 4 kat üzerine inşa ediliyor. Okul inşaatının taban alanı 1750 metrekare; toplamda ise 7 bin metrekare olacak. Yapılacak olan okulun resmi maliyeti bahçe düzenlemesi ile birlikte yaklaşık olarak 8 milyon TL.  İnşaatı yüklenen ÇEBNİ inşaat yetkilileri, 2 milyon 460 bin TL’ye aldıkları %30 luk bölümün 28 Ocak 2018 tarihinde tamamlanması, aksilik olmadığı taktirde inşaatı 1 ay önce 28 Aralık 2017 tarihinde teslim edeceklerini söylediler. 

Tekli eğitime

2018-2019 öğretim yılında tekli öğretime geçmeyi hedeflediklerini belirten Kaymakam Ömer Kalaylı, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’ye, “Batakköy mahallesinde yapılmakta olan okul inşaatları ve öğrenci yurdu ile planlanan diğer okul inşaatlarının da aksama olmadan bu süre içinde tamamlanması bizim için çok önemlidir” dedi.

28 Eylül 2017 , Perşembe Bu haber toplam 1042 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU