Günün Tarihi:7 Ağustos 2020

Beton firmaları açıklasın!


Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün yaptığı denetimlerde, uygunsuz beton ürettikleri gerekçesiyle 240 bin lira ceza uyguladığı beton firmalarının adlarının açıklanması istendi.

Toplam 301 denetim

Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce, ‘Piyasa Gözetimi ve Denetimi’ faaliyetleri kapsamında 2017 yılı içerisinde 301 denetim gerçekleştirildiği açıklandı.  Hazır beton firmalarından numune alma yolu ile gerçekleştirilen denetimlerde 10 beton firmasının piyasaya uygunsuz ürün arz ettikleri belirlenince. Bu firmalara 240 bin 770 liralık para cezası verildi.

Kapı- Pencere-Yalıtım

Beton üreten firmaların yanı sıra yine denetimlerde eksikleri olan 11 PVC Kapı- Pencere üreticisine 40 bin 381 lira, 2 Doğal Taş üreticisine 8 bin lira, 1 adet Isı Yalıtımlı Cam üreticisine de 4 bin lira idari para cezası uygulandığı açıklandı. Deprem bölgesi olan ilimizde özellikle beton firmalarının isimlerinin açıklanması isteniyor.

Deprem bölgesi olan ilimizde beton üretimi yapan firmalarda her denetimde bir aksaklık ortaya çıkıyor. Bu aksaklıkların giderilmesi için uygunsuz üretim yapan firmaların isimlerinin kamuoyuna açıklanması gerekiyor.

 

28 Eylül 2017 , Perşembe Bu haber toplam 973 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU