Günün Tarihi:22 Ekim 2021

Verdikleri zammı geri alıyorlar


Çalışma hayatının en büyük problemlerinden birinin vergi adaletsizliği olduğunu ifade eden Türk İş İl Temsilcisi Cemal Yaman, “Sendikaların büyük mücadeleler ile almış oldukları ücret zamları, vergi kesintileri ile geri alınıyor” dedi.

Kesintiler

Yaman, “Çalışanlar 15 yıldan eri vergi dilimlerindeki artışın enflasyonun altında kalmasından dolayı vergi dilimlerinin kıskacına çok daha erken girmektedirler. Ocak ayında % 15 gelir vergisi ödeyen bir işçinin Mart ayında % 20’ye, Temmuz ayında % 27'ye geliyor. Bu şu demektir bir işçinin % 15'in üzerinde fazladan yılsonuna kadar ödediği verginin tutarı 4500 TL’dir. Buda işçinin 1 maaştan fazla gelirinin azalmasıdır. Sendikaların büyük mücadeleler ile almış oldukları ücret zamları, vergi kesintileri ile geri alınıyor” diye konuştu.

Alım gücü

Çalışanların alım gücünün her geçen gün azaldığını ifade eden Yaman, “Daha önce orta gelir pozisyonunda değerlendirilen işçiler artık alt gelir grubu olarak anılıyor. Hükümetin 2017 yılı bütçe çalışmaları başlamıştır. Açıklamalara baktığımızda gelir vergisinin % 27 den % 30'a çıkarılması ile iyiye değil daha kötüye gideceği görülmektedir. Biz buradan mecliste bulunan iktidar ve siyasi partilerin, çalışanların vergi yükünün ne olduğuna iyi bakmalarını ve mecliste görüşerek bunun düzeltilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

29 Eylül 2017 , Cuma Bu haber toplam 700 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU