Günün Tarihi:28 Kasım 2020

Taraklı meydanları ihaleye giriyor


Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Murat Mutlu, Taraklı’da meydan ve cadde düzenlemesi hayata geçireceklerini, bu kapsamda iki yeni küçük meydan inşa edeceklerini söyledi. Mutlu proje için 9 Ekim Pazartesi günü ihaleye çıkılacağını belirtti.

Hayırlı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Murat Mutlu, Taraklı’da meydan ve cadde düzenlemesi hayata geçireceklerini duyurdu. Daha önce de Taraklı’nın merkezinde bulunan meydanı yenilediklerini vurgulayan Mutlu, “2 bin 500 metrekarelik alanda yaptığımız çalışmalar çerçevesinde ilçemizin tarihi dokusuna da zarar vermeyerek ortaya güzel bir meydan çıkarmıştık. Şimdi de ilçemize iki yeni küçük meydan daha kazandıracağız. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Çalışmalar bitiyor

Taraklı’nın tarihi zenginliğinin altını çizen Mutlu, “Taraklı, tarih boyunca önemli ticaret yollarının üzerinde yer alıyor. İlçemiz tarihi güzelliklerin yer aldığı önemli bir merkez. Bozulmayan dokusu ve doğasıyla önemli turizm potansiyeli taşıyor. Bizler de ilçemizin bu yapısını bozmadan yatırımlarımıza devam ediyoruz. Taraklı’ya bir meydan kazandırmıştık. Spor tesislerinde çalışmalarımız tamamlanmak üzere” şeklinde konuştu.

Cazibe

Mutlu, “Şimdi de Fevzi Çakmak Caddesi, Üst Rüştiye Sokak ve Alt Rüştiye Sokak’ta meydan ve cadde düzenlemesi çalışmalarını başlatıyoruz. Bu çalışmalarımız kapsamında sokaklarımızın zemin taşlarını yenileyecek, iki adet küçük meydan inşa edeceğiz. Meydanlarımızdan birisinde ahşap büfe olacak. Pergola, iki küçük süs havuzu, aydınlatma ve oturma bankları bulunacak. 9 Ekim Pazartesi günü proje için ihaleye çıkıyoruz. Taraklı’yı güzelleştirmeye, cazibesini artırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

29 Eylül 2017 , Cuma Bu haber toplam 662 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU