Günün Tarihi:5 Aralık 2021

Enerji kaybı düşecek


Kullanılan elektriğin daha sağlıklı ve kesintisiz olması için Ferizli Karadiken Mahallesi’ne Büyük Trafo İndirme Merkezi kurulacak. Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, “ Yarın ihalesi yapılacak olan Trafo İndirme Merkezi ile 45-50 km mesafeden gelen ve

Cazibe şehri

Başkan Soğuk Ferizli’nin geleceği için  yaptığı açıklamada, Bütün çabamız Ferizli’nin önümüzdeki yıllarda enerji dar boğazıyla karşı karşıya kalmaması içindir.  Hızla gelişen ilçemizde OSB sanayileri ve sulama enerjileri ile evlerimizde kullandığımız elektriğin daha sağlıklı ve kesintisiz olması için TEİAŞ’la yaptığımız çalışmalar neticesinde önemli bir adım attık. İnşallah yarın ihalesi yapılacak olan Büyük Trafo İndirme Merkezimiz, yapılacak yer tesliminin ardından 420 gün içerisinde bitirilecek. Hem organize sanayileri, hem de sulama projesi ile ilçemiz cazibe merkezi haline geldi ve göç alan bir ilçe olduk. Hızlı gelişime bağlı olarak önümüzdeki yıllar içerisinde en az 15 bin konuta ihtiyacımız olacağını düşünüyoruz. Dolayısıyla çok değerli milletvekillerimizle birlikte hem ilimizde hem de Ankara’da yaptığımız çalışmalar neticesinde, ilçemizin eksikliklerini ve sıkıntılarını nasıl diğer konularda çözdüysek, elektrik enerjisi konusunda da çözüme kavuşturmak için harekete geçtik.”

Tarihe karışıyor

Gelecekteki sorunları engellemek için şimdiden çözüm aradıklarını belirten Soğuk, “Geleceğin Ferizli’sini planlayarak özellikle alt yapı ve elektrik enerjisi gibi ileride sorun teşkil edebilecek durumların şimdiden önlemini alıyoruz. Bütün eksikliklerimizi tamamlamak için gece gündüz özverili şekilde çalışıyoruz. İnşallah trafo indirme merkezi ile ilçemizde kısmi elektrik kesintileri ve voltaj düşüklükleri tarihe karışacak. İlçemiz enerji konusunda da rahata kavuşacak. Geleceğin Ferizli’sini vizyon projelerimizle şimdiden planlıyoruz, şekillendiriyoruz ve hayata geçiriyoruz. Çok şükür bugünümüz dünden daha iyi. İnşallah yarınlarımız bugünlerimizden de daha iyi olacak. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

3 Ekim 2017 , Salı Bu haber toplam 736 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU