Günün Tarihi:30 Haziran 2022

Şimdi vefa zamanı


Adapazarı Yenigün Mahallesi’nde bu yıl eğitime açılan yeni ortaokul binasına 1993’te terörle mücadele esnasında şehit düşen Jandarma Komando Onbaşı Sadullah Bender’in adının verilmesi halinde büyük bir vefa örneği sergilenecek.

Adının yaşatılması

Adapazarı Yenigün Mahallesi’nde yeni yaptırılarak hizmete alınan ve 21 Haziran Ortaokulu’nun öğrencilerinin eğitim gördüğü 28 derslikli yeni okul binasına hala bir isim verilemedi. Veliler, Yenigün Mahallesi 1140 nolu sokakta yetişen ve 1993’te bölücü terör örgütüyle çarpışırken şehit düşen Onbaşı Sadullah Bender’in adının yaşatılması için okula adının verilmesinin daha uygun olacağı görüşündeler. Okulun adının ne olacağı konusunda Valilikçe henüz bir karar verilemezken, binaya bugüne kadar bir tabela dahi asılmadı.

Doğup büyüdüğü sokak

Veliler, “Okulun yakınında bulanan sokakta şehit ailesinin ikamet etmesi ve şehidin doğup yetiştiği sokakta bu okulun bulunması nedeniyle adının verilmesi yakışır. Şehidimiz Yorgalar Mezarlığı’nda yakmaktadır. Böyle hem hatırası yaşatılır, hem de vefamızı öderiz. Okulda okuyan çocuklarımız onun adıyla mezun olurlar. Okulumuzun adı 21 Haziran Şehit Onbaşı Sadullah Bender olsun” diyerek istekte bulundular. 

3 Ekim 2017 , Salı Bu haber toplam 1133 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU