Günün Tarihi:26 Ekim 2020

Okullara denetim var


Akyazı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından okul kantinlerinde temizlik, sağlık ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığına dair denetim başladı. Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, “Toplum sağlığı ile ilgili temizlik ve diğer kurallar konusunda

Sıkı denetim

Okullarda ve okul çevrelerinde bulunan kantinlerin denetimlerinde temizlik, sağlık ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı, çalışma ruhsatlarının kontrolüne satılan gıda maddelerinin son kullanma tarihlerinin geçip geçmediğine özellikle dikkat eden Akyazı Belediyesi Zabıta ekipleri genel temizlik ve sağlık ve uyulması gereken kurallar noktasında da denetim yaptığı tüm kantinlerde işletme sahiplerine hatırlatma ve önerilerde bulundu. Halen ilçe genelinde kontrol ve denetimlerini sıkı bir şekilde sürdürerek ilçe genelinde tüm okulları dolaşan Akyazı Zabıta Müdürlüğü ekipleri şu ana kadar yaptıkları kontrollerde sağlıksız ve kural dışı bir durumla karşılaşmazken gerekli hassasiyeti gösteren işyeri sahiplerine de teşekkür etti.

Çocukların sağlığı önemli

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, “Çocuklarımızın sağlığı bizler için çok çok önemli. Onların sağlığını tehdit edebilecek tüm unsurları ortadan kaldırmak için zabıta ekiplerimiz ilçe genelinde ve özellikle okul kantinleri, okul çevrelerindeki gıda satışı yapan yerlerde okullar açık olduğu sürece rutin olarak kontrol ve denetimlerine devam edecekler. Toplum sağlığı ile ilgili temizlik ve diğer kurallar konusunda hassas davranarak asla taviz verilmeyecek. Her hangi bir şikâyet durumunda ise anında müdahale edilecek gerekli tüm cezai işlemler yapılacaktır. Şu ana kadar yapılan kontrollerde herhangi bir olumsuz duruma rastlanmadı okul kantinlerimiz gerekli hassasiyeti gösteriyorlar kendilerine çok teşekkür ediyorum. ”dedi.

4 Ekim 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 693 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU