Günün Tarihi:10 Nisan 2020

Bin yataklı için tam destek


Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a gerçekleştirdikleri ziyarette bin yataklı hastane konusunda destek sözü aldıklarını ifade eden AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, “ İşler rayına girdi inşallah Sakarya’mıza hastanemizi kazandıracağız’

Bakana ziyaret

AK Parti Sakarya Milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Ayhan Sefer Üstün, Şaban Dişli, Ali İhsan Yavuz ve Mustafa İsen, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ı makamında ziyaret etti. Demircan’a görevinde başarılar dileyen milletvekilleri, Sakarya’nın sağlık yatırımları konusunda da Bakan Demircan ile fikir alış verişinde bulundular.

Bin yataklı

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a gerçekleştirdikleri ziyaret ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi ve Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, “ Sayın bakanımızı tebrik ettik ve görevinde başarılar diledik. Ardından da ilimizin sağlık yatırımları konusunda kendisi ile fikir alışverişinde bulunduk. Bin yataklı hastane konusunda yaptığımız çalışmaları ve geldiğimiz noktayı kendisine aktardık. Arsa temini ve planlara işlenmesi aşamalarının tamamlandığını belirttik” dedi.

Arsa temini

Sağlık Bakanı Demircan’nın Sakarya’da yapılması planlanan bin yataklı hastaneyi desteklediğini söylediğini belirten Üstün, “ Sayın bakanımız arsanın temin edilmesinin çok önemli olduğunu vurguladı ve arsa olmadan hiçbir ihaleyi yaptırmayacağını ifade etti. Sakarya’nın arsayı bu şekilde temin etmiş olmasının işleri daha da hızlandıracağını belirtti.  Yatırımlardan sorumlu genel müdüründen de işlemlerin hızlandırılmasını ve sıkı bir şekilde takip edilmesini talep etti” şeklinde konuştu.

‘Zaman gerekiyor’

Ayhan Sefer Üstün, “ Sayın bakanımızın bizim projemizi destekliyor olmasından memnun olduk. Projede herhangi bir sorun yok. Bakan değişmesi ile bir kesintiye uğramayacağız inşallah. Bundan sonra proje, ihale aşamaları gibi zaman gerektiren süreçler var. Önemli olan sürecin işliyor olması. Her gün yeni bir adım atılıyor ve inşallah bu sürecin sonunda Sakarya’mıza bin yataklı çağdaş bir hastane kazandırmış olacağız” dedi.

‘Rayına girdi’

Üstün, “ Hastane ile ilgili şu anda Yüksek Planlama Kurulu’na (YPK) yazılı teklif sunuldu. Kalkınma Bakanlığı’na YPK’dan karar çıkması gerekiyor. Yatırımlar ile ilgili kararın çıkması sonrasında proje ve ihale işlemleri başlayacak. İşler rayına girdi, bizler de takip edeceğiz. Bu şekilde projemiz hayata geçecek” ifadelerini kullandı. 

5 Ekim 2017 , Perşembe Bu haber toplam 594 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU