Günün Tarihi:3 Haziran 2020

Erenler’de aşure bereketi


Erenler Belediyesi tarafından Muharrem Ayı kapsamında geleneksel olarak düzenlenen aşure dağıyım etkinliği dün Yunus Emre Diriliş Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Geleneksel

Erenler Belediyesi Muharrem ayı nedeniyle dün Yunus Emre Diriliş Meydanı’nda vatandaşlara aşure dağıttı. Etkinliğe Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, AK Parti Erenler İlçe Başkanı Resul Erdoğan Yılmaz, Erenler Kent Konseyi Başkanı Mustafa Kaytaz, İlçe Müftüsü Harun Bayraktutar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten ve şube müdürleri, Muhtarlar Dernek Başkanı Şaban Süleyman, mahalle muhtarları, meclis üyeleri, ilçe müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Başkan dağıttı

Aşure kazanının başına geçerek vatandaşlara dağıtan Belediye Başkanı Cavit Öztürk, “Muharrem ayının paylaşmanın, bolluk, bereketin ve şükretmenin hatırlatıcısıdır. Geleneklerimizin güzelliklerinde yeniden buluştuğumuz için şükredelim. Aşure yapıp dağıtmak bir gelenektir. Paylaşmanın, bolluk, bereketin ve şükretmenin simgesidir. Nuh'un tufandan sonra Aşure Günü'nü kutlamak için geminin ambarında kalan erzakı karıştırıp bir tür tatlı yiyecek hazırlamıştır. İçinde birçok farklı malzemenin kullanıldığı ve bir gelenek olan bugün hâlâ Aşure Günü Müslümanlarca yapılan aşure tatlısının böyle ortaya çıktığı öne sürülmektedir. Bizim için aşure programı düzenlemek ise paylaşmanın önemine vurgu yapmaktır” dedi.

5 Ekim 2017 , Perşembe Bu haber toplam 756 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU