Günün Tarihi:28 Şubat 2021

Romanlara Erenler modeli


AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ve Erenler Belediyesi Meclis Üyesi Arif Akyol, Sakarya Romanlar Dernek Başkanı Orhan Tanyel ile birlikte Ankara ve İzmir dernek başkanları Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet

Romanlar için

Erenler Belediyesi’nin hayata geçirdiği Kentsel Dönüşüm Projesi’nin bakanlıkta bıraktığı olumlu etkiden dolayı Başkan Cavit Öztürk bakanlığa davet edilirken, Milletvekili Mustafa İsen ise eğitim ve sosyal hayata entegrasyonu ile ilgili yaptığı çalışmalardan dolayı toplantının konuğu oldu. Romanların daha iyi şartlarda yaşaması ve geleneklerine bağlı bir şekilde topluma entegre edilmesinin konuşulduğu toplantının ardından değerlendirmelerde bulunan Başkan Öztürk, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ülke genelinde bir proje hazırlıyor. Bizlerden de görüş istedi” dedi.

Proje hazırlanıyor

Öztürk “Roman vatandaşların geleceğinin konuşulduğu toplantıda fikrimizi beyan ettik. Çocukların zorunlu eğitimi tamamlamaları, iş hayatının içerisinde yer almaları, barınma ihtiyaçlarının sağlıklı bir şekilde karşılanması gibi konuları konuştuk. Çevre ve Şehircilik Bakanımız, belediyecilikten geldiği için konulara vakıf. İlçemizde yaptığımız dönüşüm projesinden dolayı sağ olsunlar bizim fikrimizi de aldılar. Etnik köken, dil, din, irk ayırımı yapmadan insanlara hizmet etmek için yola çıkan bir fikrin temsilcileriyiz. Önümüzde ki günlerde projenin detayları daha net ortaya çıkar. Güzel işler olacağına inanıyorum ” dedi.

Toplumun sorunu

AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen bakanlıkta gerçekleştirilen toplantının ardından yaptığı değerlendirmede, Romanların yaşadığı sorunun toplumun sorunu olduğunu belirterek “Yıllardır bir arada yaşayıp gidiyoruz. Ancak Roman vatandaşlarımızın çözülmesi gereken sorunları var” dedi.

Barınma ihtiyaçları

Prof.Dr. İsen, “Çocukların zorunlu eğitimi tamamlamaları da bu sorunlardan en önemlisi. Zorunlu eğitimi tamamlamaları için gerek yerelde gerekse ülke genelinde çalışmalar yapılmalı. Eğitimin yanı sıra barınma ihtiyaçları da önemli. Roman vatandaşlarımızın topluma entegrasyonu için adımlar atılacak. Erenler Belediye Başkanımız Cavit Öztürk ile birlikte önemli projenin iki gönüllü danışmanı olmaya hazır olduğumuzu ifade ettik” dedi.

6 Ekim 2017 , Cuma Bu haber toplam 729 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU