Günün Tarihi:5 Haziran 2020

Aşkı sayesinde, lösemiyi yendi


Zonguldak’ın Alaplı İlçesi’ne fındık toplamak için gelen Özlem Öztunç, yaşadığı aşk sayesinde yakalandığı Lösemi hastalığını yenmeyi başardı.

İlimizde yaşıyorlar

Sakarya’da aynı mahallede yaşayan Tayfun (27) ve Özlem Öztunç (27) çifti 2009 yılında birbirlerine aşık oldular. İlk kez 2006 yılında 14 yaşındayken Lösemi hastası olduğunu öğrenen Özlem Öztunç, bir süre tedavi gördükten sonra hastalığı yeniden nüksetti. Tayfun ve Özlem Öztunç çifti 2009 yılında aşk yaşamaya başlayınca iki tarafın ailesi de evlenmelerine karşı çıktı.

Kaçarak evlendi

Ailesi tarafından başkası ile nişanlandırılan Tayfun Öztunç, düğüne 2 gün kala Özlem Öztunç’u kaçırarak evlendi. Özlem Öztunç eşi ile birlikte yaşadıkları aşk sayesinde kendi kendine ilik üretip Lösemi hastalığından kurtulmayı başardı. Evliliklerinden Azra Nur (3) ve Bulut Aras (2) isminde 2 çocukları olan aile şimdi ise çadırda zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor.

Eşimin sevgisi

Eşini çok sevdiğini ve onun sayesinde hastalığını yenmeyi başardığını anlatan Özlem Öztunç, şimdi tek isteğinin eşinin düzenli bir iş olduğunu söyledi. Öztunç hikayesini şu şekilde anlattı; “Hastalığımı ilk öğrendiğimde 14 yaşındaydım. 2006’da rahatsızlığımı öğrendim ve tedavi gördüm, atlattım. 2009 yılında tekrarını yaşadım. Sonra eşimle karşılaştım. 3 yıldır hastalığımı bildiği halde bana söylemedi. ‘Sende bu hastalık var’ demedi. Ben hastalığımı bilmiyordum, benden gizledi. Bir kere olsun yüzüme vurmadı işte ‘Sende böyle bir hastalık var, ben senle yapamam edemem’ diye”.

Gizli gizli

Öztunç, “Ailelerimiz karşı çıktı ama, biz vazgeçmedik. Nişanlandı. Nişanlandığı halde gizli gizli buluşup konuşuyorduk. O’nun ve ailemin desteği ile hastalığımı atlattım. Şimdi çok şükür iyiyim. Nakil gerekiyordu, ben nakil olmadım. Türkiye’de bir ilk bu. Çünkü nakil olan arkadaşlarımı hep kaybettim. Ben istemedim ve kendi nakilimi kendim ürettim. Düğününe bir gün kala beni aradı ve düğünü olacağını söyledi. Bende kendisine ‘Senin düğünün olduğu gün benim öldüğüm günümdür’ dedim. Düğünün sabahı kaçtık, evlendik. Şimdi iki tane çocuğumuz var. Mutluyuz, huzurluyuz.” dedi.

Sıkıntı yaşadık

Sakarya’da yaşamalarına rağmen fındık yevmiyesi kazanmak için Zonguldak’ın Alaplı ilçesine geldiklerini ve burada çadırda kaldıklarını anlatan Özlem Öztunç, iki çocuğu ile birlikte büyük sıkıntılar yaşadıklarını ifade etti. Hastalığının yeniden nüksetmemesi için iyi şartlarda yaşaması gerektiğini, maddi imkansızlıklar nedeniyle kontrollerini dahi yaptıramadığını belirten genç kadın, tek isteğinin eşinin düzenli bir işi ve sıcak bir yuva olduğunu söyledi. Öztunç, eşinin sevgisi ve desteği ile ayağa kalkmayı başardığını sözlerine ekledi.

O vazgeçmedi

 Özlem Öztunç’un Lösemi hastası olması nedeniyle yakın arkadaşları ve iki ailenin evliliklerine karşı olmalarına rağmen vazgeçmeyen Tayfun Öztunç, düğününe 2 gün kala aşkı uğruna nişanlandığı kızla evlenmekten vazgeçti. Eşini kaçırıp evlenen ve bu evliliklerinden 2 çocuk sahibi olan Tayfun Öztunç, tek isteğinin eşine daha rahat bir yaşam sunmak olduğunu söyledi.

Çıkma teklifi

Tayfun Öztunç, “Eşime mahallede ilk çıkma teklifi ettiğim de hastalanmadan önce kabul etmemişti. Hastalığını öğrendiğinde hastanede abisi yerine beni aradı yanlışlıkla. O anda yeniden aşk filizlenmeye başladı. Hastanede ilk tedavi süreci bittiğinde mahallemize geldiğinde çıkmaya başladık. ‘Teklifin hala geçerli ise, çıkabiliriz’ dedi. O hastalığını bilmiyordu, ben biliyordum. ‘Olur’ dedim. Başta arkadaşlarım karşı çıktı. “Sen bu kızla çıkarsan, evlenirsin” dediler. Öylelikle başladık. İlk hastalık sürecini atlattı. Bir ayrılma dönemimiz oldu. O ayrılma döneminde de istemeyerek de olsa birisi ile nişanlandım” dedi.

Eşime aşıktım

Nişanlılık sürecinde devamlı eşinle görüştüğünü söyleyen Öztünç, “Nişanlımdan çok eşimle görüşüyordum. Çünkü ben eşime âşıktım. Düğünüme iki gün kala eşime; ‘iki gün sonra benim düğünüm var ne yapacağız?’  dedim. Kaçmadan önce bana, “Senin düğünün olduğu gün öldüğüm gündür” dedi. Öylelikle düğüne iki gün kala kaçtık. Evlendik, mutluyuz şimdi çok şükür. İki tane yavrumuz oldu. Büyük kızımız Azra Nur 3,5 yaşında, küçük oğlum Bulut Araz 2,5 yaşında. Onların sayesinde eşim kendi iliğini üretti. Türkiye’de bir ilki yaşadı” dedi.

Sakarya’dan çalışmak için Alaplı’ya geldiklerini belirten Öztunç, “Fındık yevmiyesinden sonra kilosu 50 kuruştan fındık ayıklıyoruz. Günlük 70-80-100 kiloya kadar ayıklayabiliyoruz. Eşim rahatsızlığından dolayı ayıklayamıyor, annem ile ben ayıklıyorum. Eşim çocuklara bakıyor. Günlük 50 lira Allah’a şükürler olsun, geçimimizi sağlıyoruz. Fakat daha rahat yaşamak istiyoruz. Daha güzel yaşam için güzel bir iş imkânı istiyorum. Sakarya’da kaldığımız eve 300 lira kira veriyorum. En büyük desteği başkanlardan bekliyorum. En büyük ihtiyacımız ev. Evimiz yok, başımızı sokacak bir göz de olsa bir ev istiyorum” dedi.

6 Ekim 2017 , Cuma Bu haber toplam 694 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU