Günün Tarihi:21 Eylül 2021

‘Adliye merkeze yapılsın’


Sakarya Sivil Toplum Platformu (SASTOP) Yönetimi, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfü Dursun ve Adalet Komisyonu Başkanı Ertaç Kesler’i ziyaret etti.

Yeni Adliye binası

Cumhuriyet Başsavcısı Lütfü Dursun’a hoş geldiniz ziyaretinde bulunan SASTOP üyeleri, 2005 yılından bu yana yaptıkları çalışmalarla ilgili kısa bilgiler verdiler. SASTOP Platformunun üyeleri ve çalışma şekilleri hakkında bilgi veren yönetil gündemde olan Yeni Adliye Sarayı ile ilgili olarak derledikleri çalışmaları raporlarını sundular.

 

Adliye merkeze gelsin

Platform yönetimi mevcut Adliye Sarayı’nın yetersiz gelmesi nedeniyle çalışmaları sonlanmak üzere olan Yeni Adliye Sarayı’nın Valilik Kampüsü yanında değil, şehir merkezinde yapılmasının uygun olacağı fikrini yinelediler. Deprem sonrası alınan acil kararların bu gün yanlış olduğu gerçeğini ortaya çıkardığını belirten üyeler, “Bu dikkate alınmalıdır” şeklinde konuştular. SASTOP’u dinleyen Başsavcı Dursun, bakanlığın çalışmalarını sonlandırmak üzere olduğunu, Bölge Adliye Binasının açılması için çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

Arzu ve isteklerini

Sakarya Adalet Komisyonu Başkanı ve 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sertaç Kesler’e de iade-i ziyarette bulunan heyet, yeni Adliye konusundaki önceki arzu ve isteklerinin devam ettiğini açıkladılar. İşleri nedeni ile dışarıda olan Bölge Adliye Mahkemeleri Cumhuriyet Başsavcısı Haydar Memiş ve Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan ile görüşme fırsatı bulamayan Sastop heyeti adliye ziyaretini sonlandırdı.

Heyette yer alanlar

SASTOP adına ziyarette Avrupa Birliği Derneği Sakarya Şube Başkanı Av. Önder Döker, Fahri Trafik Müfettişleri Derneği Başkanı Oktay Ertem,- Şeker-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Oğuz Kalay, Türkiye Muhtarlar Federasyonu Başkanı ve Sakarya Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem, Masa Tenisi İhtisas Spor Kulübü Başkan Hüseyin Balta,  Sağlık ve Sevgi Derneği Başkan Yardımcısı Aytaç Güner,  Sakarya Ziraat Odası Başkanı Erdinç Eryılmaz. Ulaşım Sendikası Başkanı Ömür Kalkan katıldı.

6 Ekim 2017 , Cuma Bu haber toplam 907 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU