Günün Tarihi:7 Mart 2021

Sağlığa adım attılar


Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri çerçevesinde Serdivan Toplum Sağlığı Merkezi, Gençlik Hizmetleri, Spor İl Müdürlüğü ve Serdivan Belediyesi iş birliğinde yürüyüş etkinliği düzenlendi.

Her gün 10 bin adım

"Sağlıklı Bir Yaşam İçin Her Gün 10 Bin Adım" temasıyla 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü nedeniyle gerçekleştirilen etkinliğe Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Sağlık Müdür Yardımcısı Dr.Mümtaz Seyda, Serdivan Belediye Başkan Yardımcısı Selvet Karaoğlu, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim İkiz, Gençlik Hizmetleri, Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, İlçe Sağlık Müdürü Uz.Dr.Sevda Gürsel, İlçe Emniyet Müdürü Yüksel Usta, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere, sağlık çalışanları,  Sakarya Anadolu Lisesi Öğrencileri, diğer kurum çalışanları ve öğrenciler katıldı.

Aktivite düzeyi

Sağlık Müdür Yardımcısı Dr.Mümtaz Seyda, toplumda sağlıklı yaşam kültürünün yerleşmesini sağlamak amacıyla sağlıklı beslenme alışkanlıklarını geliştirmek, fiziksel aktivite düzeyini arttırmak için sağlık birimlerinde çeşitli çalışmalar yapıldığını ifade etti.

Zaman yok demeyin

Seyda, sağlıklı bir hayat ve obezitenin önlenmesi için yapılan rutin çalışmaların dışında, özel gün ve haftalarda ayrıca farklı etkinliklerin düzenlenmesinin de konuya olan farkındalık düzeyinin arttırılmasında yarar sağlayacağını belirterek, "Egzersiz için zaman yok demeyin, sağlığınız için her gün 10 bin adım atın" şeklinde konuştu.

Egzersiz yaptılar

Spor  uzmanları tarafından katılımcılara ısınma hareketleri yaptırılarak  başlayan etkinlikte, günlük yaşam içerisinde yapılabilecek egzersiz hareketleri de anlatıldı. Serdivan Belediyesi önünden başlayıp Mehmet Akif  Ersoy Cadde güzergahında devam eden yürüyüş etkinliği, cadde üzerinden tekrar belediye önüne dönülmesi ve çeşitli ikramların yapılmasının ardından sona erdi.

6 Ekim 2017 , Cuma Bu haber toplam 839 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU