Günün Tarihi:5 Ağustos 2020

Çevre katilleri işbaşında!


Çevreyi kirletenler, kirlettikleri için çevreye zarar verenler bir türlü durmuyor ve fırsat buldukça yapacaklarından bir türlü geri kalmıyorlar.

Renk değiştirdi

Akyazı’nın önemli derelerinden biri olan Mudurnu Deresi dün sabah yine siyaha boyandı. Sabahın erken saatlerinde Mudurnu deresine balık tutmak için gidenler bir kez daha gözlerine inanamadı. Çünkü Mudurnu deresi renk değiştirmiş ve siyaha boyanmış bir şekilde akıyordu. Onlarda ellerindeki cep telefonları ile çektikleri resimleri sosyal medya üzerinden paylaştılar.

Balık ölümleri

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde de kirlilik nedeniyle Mudurnu deresinde balık ölümlerinin yaşandığı belirlenmiş ve konuya ciddi şekilde eğilen basın da yetkilileri kirliliğin önlenmesi için göreve davet etmişti.

Vatandaş tepkisi

Hafta sonu kimliği belirsiz kişiler tarafından katledilmeye devam eden Mudurnu Deresi vatandaşların tepkisine neden oldu. Vatandaşlar bu durumu amatör kamera ile kaydederek, bu katliama biran önce durdurulmasını ve gereken cezanın verilmesini istedi.

Fırsat bilerek

Vatandaşlar, “Mudurnu Deresi kenarında faaliyetlerini sürdürmekte olan bazı sanayi kuruluşlarının hafta sonu olması nedeniyle yetkililerin görevleri başında olmadıklarını fırsat bilerek bir kez daha atıklarını bu dereye vermek suretiyle derenin kirlenmesine sebep olmuşlar. Artık yetkililer gerekeni yapsınlar” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Vatandaş isyanda

Akyazı’nın önemli derelerinden biri konumunda olan Mudurnu deresinde yaşanmakta olan bu kirlilik aklıselim Akyazılıları bir kez daha tedirgin etmeye yetti. Akyazılılar bu kirliliğe ve kirlilikten dolayı meydana gelen balık ve diğer canlı ölümlerine son verilmesi için yetkilileri bir kez daha göreve davet ediyorlar. 

8 Ekim 2017 , Pazar Bu haber toplam 704 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU